المان هایی که دیگر نباید در وب سایت به کار ببریم

المان هایی که دیگر نباید در وب سایت به کار ببریم

المان هایی که دیگر نباید در وب سایت به کار ببریم 760 540 m.mohammadi

پارامترهای اذیت کننده و اضافی  در طراحی وب سایت

تا کنون به این توجه کرده اید که ممکن است طراحی وب سایت شما آزار دهنده باشد ؟ زمانی که صحبت از طراحی وب سایت به می شود ، فهمیدن این که مخاطبین وب سایت شما از چه موضوعی بیشتر از همه بدشان می آید ، اصلی ترین مسائلی است که شما به فهمیدن آن نیاز دارید . رسانه لب در این مقاله به شما خواهد گفت چه پارامترهای را می بایست از وب سایت تان حذف کنید . اگر وب سایتی را مشاهده کرده اید که ظاهر آن آزار دهنده و اذیت کننده  است می توانید این مقاله را برای مدیر آن سایت ارسال کنید . مدیران سایت ها بعضا فراموش می کنند که طرح وب سایت باید پیغامی را به کاربر برساند که بازتابی از موضوع وب سایت یا وبلاگ می باشد و نه چشمه ای از سطح مهارت در برنامه نویسی .

آیا فکر می کنید طراحی وب سایت شما نیز آزار دهنده است ؟

آزار دهنده بودن خیلی اتفاق دشواری نیست . اما بعضی مدیران سایت ها در طراحی آزار دهنده  و اذیت کننده خبره تر از برخی دیگران هستند . به نکته های زیر توجه کنید تا آزار دهنده بودن وب سایت خود را از جانب ببیندگان آن متوجه شوید .

پخش شدن موسیقی پیش زمینه : در صورتی که وب سایت شما یک ایستگاه رادیویی یا فروش سی دی موسیقی باشد می توان این گزینه را در وب سایت به کار برد . لوزومی ندارد موسیقی را برای هر صفحه از وب سایت و بطور پیوسته برای مخاطبین پخش کنید ؟

به کار گیری از فونت هایی با سایز خیلی بزرگ : اگر هدف شما طراحی وب سایتی برای نابینایان و کم بینایان می باشد ، استفاده از این کار در سایت بلامانع است ، اما اگر هدف این نیست  این کار شما مثل فریاد زدن بر سر مخاطب است . هیچکس دوست ندارد بر سرش فریاد کشیده شود .

بهره گیری از فونت های خیلی کوچک : اگر دوست دارید حرف هایتان شنیده شود  تن صدایتان را نرمال نگه دارید و نه داد بزنید و نه آرام صحبت کنید .

انداختن لایه هاروی هم : لایه بندی سایت می توانند خیلی مؤثر باشد اما نه اینکه از آن ها برای پیغام های آزار دهنده بهره گرفته شود . شما نباید مخاطب را وادار به خواندن مطلب خود کنید . تلاش کنید که آن ها را متقاعد کنید .

پنجره های ظاهر شونده : بسیاری از پنجره های ظاهر شونده به وسیله ی خیلی از ابزارهای نصب شده روی مرورگرهای بینندگان ،  بلوکه می شوند ، اما هنوز هم که هنوزه بعضی از مدیران وب سایت ها و وبلاگ ها ، از آن ها استفاده می کنند . اذیت کننده ترین قسمت پنجره ها  این است که ، مخاطبین اغلب پیغام های اصلی را که باید ببینند را نمی توانند دریافت کنند ، چرا که بیشتر آن ها توسط مرورگرها ، بلوکه خواهد شد . زمانی که نمی شود با فیلترهای مرورگرها مقابله کرد ، باید با آن کنار آمد . سعی کنید تا آنجا که می شود  از پنجره های ظاهر شونده استفاده نکنید . پیغامهای اصلی خودتان را در بخش ویژه صفحه وب سایت تان قرار دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد طراحی سایت با ما تماس حاصل فرمایید .

 

برخی از مطالب مرتبط که ممکن است به کارتان بیایند:

تست A/B چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟... مستندات مربوط به A/B Testing در این داکیومنت فرض شده است که خواننده با مبانی گوگل آنالتیکس آشناست و توانایی درج یک کد گوگل آنالیتیکس در صفحات وب سایت...
مزایای Experiment در Google Analytics در یک وب سایت معمولا فعالیت هایی وجود دارد که ما مایلیم تا انتها طی شوند. مانند فرایند یک ثبت نام، انجام یک خرید و یا عضویت در یک خبرنامه. علاوه بر آن...
هوش مصنوعی و سیستم های خبره (قسمت اول)... سیستم خبره یا Expert System چیست؟ بعد از جنگ‌ جهانی دوم که فرصت برای مطالعه و تحقیق فراهم شده بود افرادی زیادی به صورت مستقل شروع به کار بر روی ماشین...