اینفلوئنسر مارکتینگ چیست ؟

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست ؟

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست ؟ 1350 500 m.mohammadi

اینفلوئنسر مارکتینگ ، کلمه ای جدید و قدرتمند در دیجیتال مارکتینگ

مسئله ای که  امروزه و در حوزه تبلیغات بسیار شنیده می شود این است که بازاریابی دهان به دهان یکی از تأثیر گذارترین راه های بازاریابی است زیرا روشی است که مردم به بهترین شکل ممکن می توانند محصولات و خدمات خود را به سایرین معرفی کنند. از سوی دیگر مدیران ، خدمات و تبلیغات به  ضرورت و قدرت شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به عنوان ابزاری آنلاین و البته آسان برای انجام  کار های بازاریابی و ارتباط با مخاطبین توجه فراوان دارند ، زیرا  متوجه شده اند که مخاطبین در فضای مجازی در مورد هر چیزی صحبت می کنند و با استفاده از روش های هوشمندانه می توانند افراد را به صحبت د رمورد  کالا و خدمات آن ها ترغیب کنند و آن را به دیگران نیز توصیه نمایند.

چگونه می توان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تبلیغات دهان به دهان انجام داد؟ لابراتوار رسانهدر این مقاله این مبحث را به طور کامل توضیح خواهد داد:

اینفلوئنسر چیست

اینفلوئنسر ( influencer ) چیست ؟

اینفلوئنسرها افرادی هستند که در فضای مجازی  و وبلاگ ها فعالیت می کنند و بعنوان حامی یک برند می توانند تبلیغاتی که نمی توان بصورت دهان به دهان در فضای مجازی به گردش درآید را به شکلی متمرکز انجام دهند.

به زبان دیگر، اینفلوئنسرها اشخاص سومی هستند که از برند حمایت می کنند و از این طریق طرفداران خود را به سمت آن برند هدایت می کنند، زیرا آن ها از خود مردم هستند و با ارتباطی که با مخاطبان خود برقرار می کنند می توانند تأثیر گذاری بسیار زیادی بر انتخاب آن ها داشته باشند.

خیلی کوتاه می توان گفت اینفلوئنسر مارکتینگ ، بهره گیری از افراد مؤثر برای بازاریابی محصول و خدمات مورد نظر می باشد.

خیلی از اشخاص یا برندها با افزایش تعداد فالوئرهای خود در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی برند خود را مطرح می کنند که البته این امر به تولید محتوای خوب بستگی دارد.

 

می‌خوای محصولت رو آدم‌های محبوب تبلیغ کنن؟

ما برنامه‌های جذابی برای اینفلوئنسر مارکتینگ شما داریم

 

آیا برند شما به اینفلوئنسرها نیاز دارد؟

متقاضیان به توصیه ها و صحبت های یک شخص سوم بیشتر از برند اعتماد دارند و این می شود که شما در مورد آن موضوع، شخصی تر فکر کنید. شما اغلب به شخصی که در یک مهمانی پیش شما بیاید و از خودش اطلاعاتی بدهد و در مورد شخصیتش صحبت کند تا شما را متقاعد به دوستی با خود کند، اعتماد نخواهید کرد. ولی در صورتی که شخص دیگری آن فرد را تایید کند خواهید پذیرفت. یک اینفلوئنسر دوست مشترک برند شما و هدف متقاضیان شماست.

اینفلوئنسرها چه هنگام وارد بازاریابی محدود می شوند؟

آن ها برای برند شما محتوا تولید می کنند، آن ها برند شما را به فالوئینگ های وفادار خود معرفی می کنند، آن ها خود را در محیط های گفتگوی متمرکز برند شما قرار می دهند. بنابراین آن ها را در کنار خود داشته باشید، پیش از آنکه رقبای شما بتوانند خدشه ای در موفقیت شرکت شما ایجاد کنند!

یک اینفلوئنسر چگونه برند شما را معرفی خواهد کرد؟

داستان: اینفلوئنسرها  برای هر حوزه کاری تفاوت هایی قائل هستند. در وهله ی اول برای آن ها داستان مناسبی تهیه می  کنند. این اصلی ترین پارامتر برای هدف قرار دادن درست اینفلوئنسرها برای یک برند است. برای مثال، جاستین بیبر به عنوان یکی از اصلی ترین و با نفوذترین کاربران رسانه های اجتماعی و فضای مجازی با ۳۷ میلیون فالور شناخته شده است ولی به این فکر کنید که آیا توییت او درباره تجارت شما می تواند برایتان فروش به همراه داشته باشد؟ احتمالا نمی تواند، به این دلیل که دختران نوجوان هیچ علاقه ای به تجارت نخواهند داشت. تعریف یک داستان خوب، یک مفهوم کلیدی و مهم است.

ارائه کردن: بعد از انتخاب افرادی که می توانند داستان مناسب را تهیه کنند از آن ها خواسته می شود تا برند را به بهترین شکل ممکن معرفی کنند و آن ها محتوای عالی و توصیه های مثبت شان را به روشی که شنیده خواهد شد، به اشتراک می گذارند.

عملکرد: این توانایی اینفلوئنسر است که بتواند متقاضیان را وارد عمل کند . این ویژگی به طور  طبیعی به وجود می آید؛ زمانی که شما افرادی را که تراز متنی با برند شما دارند و از شما دور هستند را هدف قرار می دهید.

توجه داشته باشید که خیلی از تحقیقات بازار در مورد سطح متوسطی از اینفلوئنسرها انجام می  شوند . اینفلوئنسرهایی که معرفی مناسبی دارند اما متقاضیان زیادی ندارند ، نمی توانند روابطه ی طبیعی با مشتریان و وفاداریشان با آن ها داشته باشند .

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.