تاثیر دیجیتال مارکتینگ در توسعه برند

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در توسعه برند

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در توسعه برند 760 540 m.mohammadi

دیجیتال مارکتینگ ، در واقع به تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصول ، خدمات ، برندها و بررسی رفتار مشتری در بستر اینترنت صورت می گیرد گفته می شود ، که شامل موارد مختلفی از جمله راه اندازی  وب سایت، ایجاد ارتباط با کاربران در شبکه های اجتماعی، استفاده از روش های مختلف تبلیغات اینترنتی و کمپین های تبلیغاتی ، بازاریابی محتوا ، ایمیل مارکتینگ ، ویدیو مارکتینگ ، بازاریابی شبکه های اجتماعی ، بازاریابی توسط موتورهای جستجو و…

به عبارت دیگر دیجیتال مارکتینگ ، استفاده مناسب از ابزارهای دیجیتالی جهت ایجاد ساختار حرفه ای در اینترنت و گسترش آنها از طریق تعیین استراتژی مناسب در این زمینه اطلاق می شود . برخی از مواردی که به بازاریابی اینترنتی مرتبط هستند عبارتند از :

بازاریابی جاذبه ای : بازاریابی جاذبه ای و روش های مختلف مرتبط با آن یعنی ، به جای اینکه فروشنده به دنبال مشتری باشد و از طریق روش های مختلف مانند سئو ، بازاریابی محتوا و… وب سایت شما بتواند مشتری را جذب کند.

بازاریابی چریکی : استفاده از روش های خلاقانه جهت معرفی محصول به مشتری ، به طوری  که توجه او را جلب کند و باعث شود که مشتریان در مورد برند شما صحبت کنند را بازاریابی چریکی می گویند.

بازاریابی ویروسی : با گسترش شبکه های اجتماعی و کاربرپسند بودن آن ها و بالا بودن اهمیت رسانه های اجتماعی ، تبلیغات به صورت دهان به دهان و به اشتراک گذاشتن این رسانه ها توسط کاربران ، این استراتژی اهمیت بالایی پیدا کرده است . استفاده از بازاریابی ویروسی و تولید رسانه های اجتماعی به گونه ای که باعث شود افراد مختلف جامعه بیشتر در مورد آن صحبت کنند و رسانه های اجتماعی شما را به اشتراک بگذارند در حال گسترش است و جز روش های محبوب  بازاریابی اینترنتی محسوب می شود.

ایمیل مارکتینگ : استفاده از ابزار ایمیل، جهت اطلاع رسانی و تعامل  با مخاطبین از اهمیت بالایی برخوردار است ، به همین جهت ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی و تکنیک های مختلف با این زمینه مانند ایجاد Landing Page می توانند به شما در طراحی و پیاده سازی یک کمپین موفق دیجیتال مارکتینگ کمک زیادی بکنند.

به دلیل همه گیر شدن استفاده از اینترنت و زمانی که افراد ، صرف گشت و گذار در دنیای دیجیتال و رسانه های اجتماعی می کنند ، کسب و کار شما هم تحت تأثیر فضای دیجیتال قرار می گیرد . لذا عدم حضور شما در دنیای مجازی باعث از دست رفتن فرصت های بسیاری خواهد شد. اگر کسب و کاری نو باشد ، باید نام تجاری یا هویت خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بسازد و پیش از رقیبان ، خود را در بازار مورد نظرش توسعه دهد.

در دیجیتال مارکتینگ امکان توسعه و محبوبیت برند در فضای آنلاین با استفاده از استراتژی های آن به تحقق می پیوندد و می توان به راحتی  کمپینی از مشتریان بالقوه و سود آور را به وجود آورد. همچنین دیجیتال مارکتینگ می تواند با ارائه اطلاعات مهم از برند ، دید خوبی در ذهن مخاطبان ایجاد کند. در اینجا برخی ابزارها ی دیجیتال مارکتینگ را که در توسعه کسب و کارهای نو مفید است ، ذکر کرده ایم :

  1. بهینه سازی سایت (سئو سایت)

مجموعه ای از عوامل که باعث افزایش رتبه وب سایت می شوند و برخی از آنها مشخص و برخی دیگر محرمانه می باشند. بهینه سازی و سایت یک حرفه است ، که به مرور زمان و کسب تجربه به دست می آید و در دنیای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است.
سئو سایت

  1. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به عنوان یکی از جذاب ترین و کارآمدترین شیوه های بازاریابی مورد توجه قرار گرفته است. طبق آمار های جهانی، محتوای جذاب و کاربر پسند یکی از سه دلیل اصلی برای روی آوردن مخاطبان به برند ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به شمار می رود.
بازاریابی محتوا

  1. بازاریابی در رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شامل به اشتراک‌گذاری اجتماعی محتوا ، ویدیوها و عکس‌ها برای اهداف بازاریابی است. از این ابزار می توان برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده استفاده کرد . انتخاب این ابزار بهترین رسانه برای انواع کسب و کار ها و شرکت های نو و استارت آپ است.

بازاریابی در رسانه های اجتماعی

  1. ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ امکان تعامل با مخاطبان را بسیار آسان کرده است و این امکان را می دهد تا با دسته بندی کاربران و ارسال مطالب مرتبط با برند برای هر دسته ، وفاداری مشتریان فعلی و مشتریان جدید را افزایش داد. در وحله اول باید بانک اطلاعاتی از مشتریان فعلی و بالقوه تهیه شود.

ایمیل مارکتینگ

 

برخی از مطالب مرتبط که ممکن است به کارتان بیایند:

بازاریابی به روش دست فروشی افراد روزانه مشغول ارائه محصولات یا خدمات خود به دیگران هستند و تلاش فراوانی برای معرفی و تبلیغ آن ها نمی کنند . دست فروشان هم از این قاعده جدا نیستند...
کپی رایتینگ چیست ؟ کپی رایتینگ نام شغلی که طی چند سال گذشته در سراسر جهان و ایران بسیار پر رونق شده است . بهتر است که کپی رایت copyright که به معنی مالکیت معنوی اثر است ...
شیوه‌های بازاریابی ویدئویی (قسمت دوم)... در قسمت اول با ۱۰ تا از تغییرات که در صنعت بازاریابی ویدئوی رخ خواهد داد آشنا شدید. در قسمت دوم ۱۱ مورد بعدی را بیان خواهیم کرد که امیدوارم مورد توجه‌...