ترفندهایی برای ایجاد تعامل در شبکه های اجتماعی

ترفندهایی برای ایجاد تعامل در شبکه های اجتماعی

ترفندهایی برای ایجاد تعامل در شبکه های اجتماعی 825 435 f.mosallaei

همه ی بازاریاب ها و کسب و کارها در تلاش برای یافتن راه های جدیدی برای حفظ توجه مخاطبان خود هستند. دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی شما نیز نیاز به تنوع دارند. اگر تنوعی ایجاد کنید و گذاشتن پست های تکراری مشغول شوید، آن ها را برای همیشه از دست خواهید داد. عدم تعامل با مشتریان یعنی از دست دادن مشتریان. در ادامه ترفندهایی را می خوانیم که تعامل مخاطبان در شبکه های اجتماعی شمارا افزایش می دهد.

۱-سوال بپرسید:

هر فردی نظر خاص خودش دارد، افراد در شبکه های اجتماعی بسیار مشتاق اند که نظرات خودشان را بیان کنند. با پرسیدن سوال های متفاوت و جذاب مخاطبان را به چالش بکشید و با نظرات و سلایق آن ها آشنا شوید.

۲-مشاوره و راهنمایی های رایگان بدهید:

مخاطبان شما همیشه بدنبال راهنمایی هایی هستند که آنها یا اطرافیانشان بتوانند ازآنها استفاده کنند .فراهم کردن محتوای ارزشمند مخاطبان شما رامتعهد کرده وآنها را به اشتراک گذاری مطالب تشویق می کند .

پستهای مشاوره ای فرصتی برای هدفمند کردن و ارتقاء محتوای قدیمی شماست .شما همچنین میتوانید ازمحتوای منابع دیگر نیز استفاده کنید ،که میتواند به شما و برند شما درمورد موضوع اعتبار می بخشد.

۳-مخاطبانتان را به دو گروه تقسیم کنید:

آیا میخواهید کاربران خود را به سطح بالاتری انتقال دهید؟دنبال کنندگان و مخاطبان خودرا درپستهای رقابتی مستقیم تقسیم کنیدو تشویقشان کنید تا یک جهت را انتخاب کنند .این روشی هوشمندانه برای فهمیدن ترجیحات محصول مشتریان ودیگر موارد مورد علاقه برای بهبود استراتژی بازاریابی شماست. دربرخی موارد ،پستهای سرگرم کننده باعث تعامل شده و موجب سرگرمی بین طرفدارن می شود .

  • اسنپ چت یا اینستاگرام :شما درکدام گروه قراردارید؟
  • آیا شما میدانید که ما بازی پوکمون گو را در کافه خود داریم ؟فریاد بزنید و به تیم خود بگویید که چه کسی این بازی را خواهد برد؟

۴-روند ها و موضوعات روز را دنبال کنید:

فضایی درتقویم اجتماعی خود برای پوشش موضوعات و ترند های روز ایجاد کنید. مسائل بسیار مرتبط با کسب وکار شما،میتوانند تاثیر قابل توجهی داشته باشند از جستجو وجذب هشتک های مرتبط ،اطمینان حاصل کنید تا دیگران به آسانی بتوانند شما راپیدا کنند،حتی اگرآنهاازقبل درمورد شما مطلع نبوده باشند یا برروی برند شما سرمایه گذاری نکرده باشند. استفاده ماهرانه از هشتک ها ، تعاملات را بیش از ۲۱درصد افزایش می دهد. حتی می توانید از هشتگ های ایجاد شده استقاده کنید، به عنوان مثال هشتگ #چالش مانکن !!!

بازاریابان شبکه های اجتماعی به خوبی می توانند از این نوع روندها استفاده کنند. می توانید چالش مانکن ما را در آپارات ببینید.

۵-ویدئو ارسال کنید:

با خدماتی همچون اسنپ چت، وین، اینستاگرام وگزینه های برنامه های زنده ومحلی فیس بوک، به اشتراک گذاشتن ویدئو بسیار آسان تر از قبل شده است. ویدئو به مخاطبان شما یک نگاه درونی از کسب وکار و فرهنگ شما میدهد. وآن را درسطح فردی به برند شما و کارکنان شما مرتبط می کنند.

فراموش نکنید که مصرف کنندگانی که ویدئو را تماشا می کنند دوبرابر بیشتر امکان خرید دارند .بررسیهای انجام شده توسط Invodoهمچنین نشان داده که کاربران ویدئوهای موبایل،مطالبی را که مشاهده می کنند با دیگران به اشتراک می گذارند.

هم چنین ارسال ویدئو های آنلاین یکی از روش های پرطرفدار سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. می توانید این محتوا را بخوانید.

۶-استفاده از نوستالوژی:

این تاکتیک دیرینه یک علاقه همیشگی در بازاریابی سنتی بوده است.به اشتراک گذاشتن محتوایی درمورداحساسات روزهای گذشته توجه بخشی از مخاطبان را بخود جلب می کند و احساس آن ها را درگیر می کند. شما همچنین یک اتصال ماهرانه بین برند خود و احساسات مثبتی که کاربران شما از گذشته دارند ایجاد می کنید.برای مثال ،خرده فروشی های لباس و مد میتوانند تصاویری از شلوارهای جین ۱۹۸۰ یاجین JUNCO سال ۱۹۹۰ رابه اشتراک گذارند.

۷-استفاده از محتوای تصویری:

آیا میدانید که تصاویر ۵۳ درصد لایک بیشتر،۱۰۴ درصد نظرات بیشتر و ۸۴ درصد کلیک بیشتراز طریق لیکنها نسبت به پستهای متنی دریافت می کنند؟عکس ها این امکان را فراهم می کنند که داستان را بصورت بصری بیان کنید ،یک دید درونی از شرکت ارائه میدهند ،حوادث را ترویج میدهند و یا به سادگی از خوانندگان می خواهند تا تصاویر جالب را ضبط کنند. محتوای تصویری را در مکان مناسب به اشتراک گذارید ،به همین نسبت ،کیفیت backlinkدریافت خواهید کرد.

 

 

 

 

برخی از مطالب مرتبط که ممکن است به کارتان بیایند:

۹ شاخص کلیدی عملکرد دیجیتال مارکتینگ(قسمت اول)... 9 شاخص کلیدی عملکرد دیجیتال مارکتینگ(قسمت اول)   شاخص های کلیدی عملکرد در مارکتینگ چیست؟ شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) مقادیر قابل اندازه گیری ه...
مهارت های لازم برای موفقیت یک مدیر دیجیتال مارکتی... مدیر دیجیتال مارکتینگ شبیه رهبر ارکستر است. تعدادی نوازنده، تعداد زیادی از ابزار پر سر وصدای درخشان وجمعیت  زیادی ازمخاطبین. این موضوع  به معنی درک...
توییتر محدودیت ۱۴۰ کلمه ای خود را ۲ برابر کرد !... امروز توییتر اعلام کرد که به صورت آزمایشی محدودیت کلمات از 140 حرف را به 280 حرف تغییر داده. دو برابر کردن این محدودیت به کاربران کمک می کند راحت تر ...