دلایل پیشرفت روز افزون آمازون چیست و چه عواملی این شرکت را تا به این حد موفق کرده است؟

دلایل پیشرفت روز افزون آمازون چیست و چه عواملی این شرکت را تا به این حد موفق کرده است؟

دلایل پیشرفت روز افزون آمازون چیست و چه عواملی این شرکت را تا به این حد موفق کرده است؟ 760 540 m.mohammadi

متخصصان و تحلیلگران زیادی پیش بینی کرده اند که آمازون اولین شرکتی خواهد بود ، که ارزش مالی آن از مرز یک تریلیون دلار خواهد گذشت . جف بزوس مدیر شرکت آمازون با عملکرد فوق العاده ای که در راه پیشرفت و توسعه ی این شرکت را باز کرده است ، حالا در لیست ثروتمند ترین افراد جهان قرار گرفته است . برای اینکه بیشتر بدانید با رسانه لب همراه شوید .

تمرکز داشتن بر روی مشتریان و نیاز های آن ها

روش های زیادی برای وارد شدن به کسب‌وکار وجود دارند . شما باید بر رقبایتان تمرکز داشته باشید . می‌توانید بر کالا ها و محصولاتتان متمرکز شوید . می‌توانید دارای شرکتی باشید که تکنولوژی محور است . چه بسا می‌توانید متمرکز بر کسب‌وکار خود باشید یا راه های دیگر را انتخاب کنید .

شرکت هایی که بر مشتریان و مخاطبین متمرکز هستند شانس بیشتری برای ماندن در روز اول دارند . شرکت هایی که بر مشتریان تمرکز دارند از مزایای بسیاری بهره می‌برند . برای اینکه در روز اول بمانید ، باید شکست‌ها را بپذیرید ، تجربه‌ها را دنبال کنید ، از طرح ها و ایده‌های جدید استقبال کنید و هنگامی که رضایت مشتری را مشاهده کردید به دنبال راه بهتری باشید . در کسب و کار هایی که مشتری محور هستند این موارد به راحتی رخ خواهد داد .

استقامت در مقابل موانع

هرچه شرکت ها توسعه پیدا می‌کنند و وسیع تر می‌شوند ، مدیریت نمادها دشوارتر می‌شود . این مشکل می‌تواند در اشکال و وضعیت های  مختلف به وجود آید و به‌قدری خطرناک است که بتواند شرکت را به روز دوم ببرد .

طراحان باتجربه از مشتریانشان و نیاز های آن ها درک عمیقی دارند و انرژی زیادی صرف توسعه محصول و خدماتشان می‌کنند . در حقیقت آن‌ها به دنبال روشی هستند تا بیشتر کاربران از محصول و خدماتشان استفاده کنند و به مقدار کم قانع نیستند .

پذیرفتن متدهای جدید

اگر روش ها و گرایش‌های جدید را نپذیرید ، در دنیای تجارت درجا خواهید زد . اگر با متدهای جدید و نو مقابله کنید ، با آینده کاری خود مقابله خواهید کرد که نتیجه‌اش شکست خواهد بود . ولی پذیرفتن متدها و روش های نو و جدید به شما کمک می‌کند پیشرفت بسیاری داشته باشید و مشتریان جدیدی به دست آورید .

پیدا کردن این متد های نو و جدید چندان هم سخت نیست ، کاربران در مورد آن صحبت می‌کنند و مطالب بسیاری در مورد آن‌ها در رسانه‌ها می بینیم . چیزی که این متد ها را دشوار می کند ، پذیرفتن آن‌ها توسط شرکت های بزرگ است . آمازون دارای دو روش جدید است که شامل یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی است .

مدت زیادی است که با کمک کامپیوتر وظایف و امور خود را با قوانین واضح و الگوریتم‌ها انجام می دهیم . حالا ، فراگیری ماشین به ما کمک می‌کند تا بتوانیم همان کار را با وظایفی انجام دهیم که تعریف آن‌ها و یافتن روش ها برایشان دشوار است .

سال هاست که در آمازون به دنبال توسعه یادگیری ماشینی است و یکی از بهترین و گیراترین کاری که انجام داده ، ارائه سرویس ارسال خرید توسط پهپاد است . همچنین الکسا ؛ دستیار هوشمندی که در محصولات و کالا ها  از آن استفاده می‌شود و با استقبال کاربران مواجه شده است.

امور مختلفی با یادگیری ماشینی انجام می‌شود که می‌توان به رتبه‌بندی محصولات برای جستجو ، تقاضا برای محصولات و کالا ها ، جلوگیری از کلاه‌برداری ، ترجمه و دیگر موارد اشاره کرد . با یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی هزینه‌ها کاهش می یابد و امکانات مدیریتی نیز آسان‌تر می شود .

تصمیم‌گیری سریع

شرکت ‌هایی که در روز دومشان قرار می گیرند تصمیمات بهتری می‌گیرند ؛ این تصمیمات با سرعت پایینی گرفته می‌شود . برای اینکه انرژی روز اول را نگه‌ داشته شود ، تصمیمات باید سریع و باکیفیت گرفته شود . این مسئله برای استارتاپ‌ها و شرکت های نوپا ساده و برای سازمان‌های و شرکته ای بزرگ بسیار دشوار است .

افراد و پرسنل آمازون مصمم هستند تصمیمات به‌سرعت گرفته شود . در تجارت ، سرعت از اهمیت بالایی برخوردار است . در وهله ی اول باید در نظر داشته باشید که از یک فرایند ثابت برای تصمیم‌گیری استفاده نکنید .

در وهله ی دوم بهتر است با گردآوری اطلاعاتی در حدود ۷۰ درصد از آنچه در نظر دارید ، تصمیم بگیرید . زمان را از دست خواهید داد اگر برای کسب اطلاعات بیشتری درنگ کنید . مهارتی که باید کسب کنید افزایش سرعت در درک شرایط موجود است .

در صورتی که توانستید در  اصلاح کردن اشتباهاتتان موفق باشید ، قطعا مبلغی که خواهید پرداخت از تصمیماتی که به‌کندی گرفته می‌شوند کمتر خواهد بود .

در وهله ی سوم با کسانی که امکان دارد با تصمیم شما مخالف کنند با روش درست برخورد کنید . یکی از متدها اشاره به مخالفت‌ها ودر عین حال انجام آن کار است . مثالا «من می‌دانم که بر سر این موضوع مخالف هستیم اما حاضرید دست به انجام آن بزنیم؟» در زمان طرح این سؤال ، کسی از اینکه چه اتفاقی رخ خواهد داد خبری ندارد و معمولا با درخواست شما موافقت خواهد شد .

در مرحله آخر آنچه باعث عدم هماهنگی می‌شود را می یابید و به سرعت آن را برطرف می کنید . اغلب گرو‌ه‌ها دارای وظایف و طبیعتا دیدگاه‌های متفاوتی هستند .

در این زمان ، با زیاد شدن تعداد جلسات به نتیجه ای نخواهید رسید . بدون ایجاد اولویت‌بندی ، بحث و جدل ها به حدی ادامه می یابد تا یکی از طرفین بحث خسته دیگر ادامه نمی دهد . به‌جای اینکه بخواهید از یک پروسه طاقت‌فرسا استفاده کنید ، بهتر است با اولویت‌بندی به یک فرایند سریع برسید .

دلایل پیشرفت روز افزون آمازون چیست و چه عواملی این شرکت را تا به این حد موفق کرده است؟

 

 

 

شنبه ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

 

برخی از مطالب مرتبط که ممکن است به کارتان بیایند:

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست ؟ اینفلوئنسر مارکتینگ ، کلمه ای جدید و قدرتمند در دیجیتال مارکتینگ مسئله ای که  امروزه و در حوزه ی تبلیغات بسیار شنیده می شود این است که  بازاریابی دها...
Link Juice چیست Link Juice چیست برطبق مستندات گوگل ، دریافت کردن لینک های با کیفیت (بک لینک های با کیفیت) یکی از مهمترین فاکتورها برای رسیدن به نتایج بالای موتورهای ...
آموزش نوشتن مطلب در وردپرس در ادامه بحث شیرین تولید مقاله و چالش لابراتوار من، قرار است باهم نحوه اضافه کردن یک نوشته ( پست )، ویرایش و بهینه سازی آن را بیاموزیم و تا حد ممکن با...

seven + one =