راهکارهای موثر برای بالا بردن انگیزش کارمندان

راهکارهای موثر برای بالا بردن انگیزش کارمندان

راهکارهای موثر برای بالا بردن انگیزش کارمندان 1350 500 مصلایی
  1. گیمیفیکیشن و تشویق(gamify with incentives): یک بازی و رقابت ایجاد کنید و برای دست یابی به اهدافی که برای کارمندان در نظر گرفتید، پاداش خوبی در نظر بگیرید.
  2. مثبت باشید(be positive): هرکاری که شما به عنوان مدیر انجام دهید، کارمندان هم از شما پیروی می کنند. اگر شما یک مدیر غرغرو و بداخلاق باشید کارمندان هم مثل شما خواهند بود. مثبت باشید تا انرژی مثبت در محل کار شما جاری شود.
  3. اعتماد خودتان را نشان دهید(demonstrate trust): چک کردن مستمر وکنترل کردن کارمندان نشان دهنده ی عدم اعتماد است. اگر کاری را به کارمندان خودتان می سپارید، اجازه دهید که کارها را به روش خودشان انجام  دهند نه روشی که مد نظر شماست. پس به عنوان یک مدیر به هر صورتی که می توانید اعتماد خودتان را ثابت کنید.
  4. هدف انجام کار را به کارمندان بگویید(give them a purpose):  کارمندان باید در جریان هدفی کاری که انجام می دهند، قرار بگیرند. کارمندان باید بدانند که کاری که به آن ها محول کردید چه اهمیتی دارد و چه هدفی را دنبال می کند.
  5. از ایده های جدید حمایت کنید(support their new ideas): شما تنها کسی نیستید که ایده های جدید دارید، ایده های جدید و خلاقانه را تشویق کنید و از آن ها حمایت کنید و هم چنین امکانات و شرایط عملیاتی شدن این ایده ها را فراهم کنید.
  6. کارمندان را درنگه داشتن تعادل زندگی کاری و شخصی همراهی کنید(insist om work-life balance): کارمندان در محل کار باید بریک و وقت کوتاه استراحت داشته باشند، دادن وقت خواب کوتاه به آن ها بسیار اثربخش خواهد بود. هیچ وقت به کارمندان اجازه ندهید در ساعت غیر کاری به اکانت خودوارد شوند و یا کاری انجام دهند. حتما ایمیل هتی شرکت را در تعطیلات و آخرهفته ها از دسترس آن ها خارج نمایید.
  7. شفاف و صادق باشید(be transparent and honest):   در همه ی موارد با آن ها صادق و یکرو باشید، شفاف رفتار کنید. کارمندان در محیط تنش زا و پر از ترس و اضطراب به سختی می توانند عملکزد مثبتی داشته باشند.
  8. هدف داشته باشید(set goals of all size):داشتن هدف بسیار حائز اهمیت است، هدف سازمانی، هدف بخش و یا دپارتمان، هدف پروژه و هدف شخصی. برنامه ریزی برای هدف های کوچک و بزرگ بسیار حائز اهمیت است.
  9. به همه کارمندان قدرت دهید(give each person power):   همه ی انسان ها دوست دارند که قدرت داشته باشند، کارمندان خود را در بحث های مربوط به فعالیت هایشان شرکت دهید و به آن ها قدرت تصمیم گیری در مسائل مربوط به کارشان را بدهید.
  10. به تک تک افراد اهمیت دهید( focus on individuals):  به جای توجه فقط به تیم، به تک تک افراد اهمیت دهید. کارمندان شما انسان هستند و دارای احساس هستند با آن ها ارتباط برقرار کنید و طوری رفتار کنید که نشان دهد شما به فکرشان هستید.
این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.