معیار های یک مشاور بازاریابی خوب و مطمئن چیست ؟

معیار های یک مشاور بازاریابی خوب و مطمئن چیست ؟

معیار های یک مشاور بازاریابی خوب و مطمئن چیست ؟ 760 540 m.mohammadi

برای انتخاب شرکت های مشاوره بازاریابی و بازاریابی دیجیتال ، مسایل بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. این سازمان ها یا اشخاص دو نوع هستند . پیشنهادات غیر معقول با هزینه های کم از رایج ترین حیله هاست و نیز ادعاهایی با مبلغ های عجیب باورنکردنی نیز از ترفند های گروه های دیگر هستند که نباید گول آن ها را خورد . فریب وب سایت های زیبا و عجیب را نخورید .
برای موفقیت برند سازی خود به نکات زیر توجه کنید :

  • اهداف را به صورت خیلی دقیق معین کنید مشخص شدن دقیق اهداف ( مثلا افزایش فروش )
  • از منابع موثق و درست استفاده کنید
  • به روز باشید و فعالیت ها و فرآیند های کسب کار را مداوم بررسی کنید

بهترین روش برای به موفقیت رسیدن در کسب و کار ، کمک گرفتن از شرکت های مشاوره بازاریابی می باشد که با توجه به ویژگی ها و مدل سازمانی شرکت شما ، فعالیت های شرکت را مدیریت و آن ها را ارتقا می دهد.
شما از شرکت مشاوری کمک می گیرید تا معقول ترین راه حل های منطقی و انجام پذیر را با مبالغ قابل قبول به شما ارائه کند . مهم ترین مسئله این است که ، شفافیت و توضیح کامل و حقیقی فعالیت هایی هستند که باید انجام شوند و ایشان به شما وعده داده اند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ-انتخاب درست

در انتخاب یک شرکت مشاور فرق بین شرکت های مشاور بزرگ و کوچک چیست؟

اگر حیطه ی فعالیتی شما در سطح کشور و یا بزرگتر است ، یک شرکت مشاوره ی بزرگ کار شما را راه می اندازد. اما اگر شرکت کوچک با فعالیت های محدود دارید ، مشاورین منفرد که نیازهای بازاریابی شما را برطرف می کند راه حل شماست ، به شما مشورت داده و منابع شما را مدیریت می کنند . مبالغ پرداختی به این شرکت ها نیز کمی کمتر است .

بعد از انتخاب نوع شرکت مشاور ، نباید کار را در این جا متوقف کنید. حالا شما باید سوالات زیر را از کاندیدهای منتخب بپرسید:

آیا مشاور کاندیدا شده تا به حال در این حوزه فعالیتی داشته است؟

شرکت ها و مشاورین بزرگ به شما می گویند ، مهم نیست شما حقوق دان هستید یا محصولات زیبایی می فروشید ، اصول و چارچوب کار یکی است . این مسئله درست است ، اما ترفند ها و تاکتیک ها با هم فرق دارند . شما باید به راهکار و روش های آن ها به دقت قبل از عقد قرار داد گوش فرا دهید و آنها را با بازار خود تطبیق دهید.

 

می‌خوای بدونی نسبت به رقبات تو دنیای دیجیتال چه جایگاهی داری؟

تحلیل کامل دیجیتال صنعتت رو از متخصصین ما بگیر

 

شرکت مشاور می تواند توصیه نامه ای به شما ارائه کند؟

در صورتی که مشاورین توصیه نامه داشتند ، حتما توصیه نامه ها را درست بررسی کنید. شما باید موفقیت ها را اندازه گیری کنید و نقش آن ها را به عنوان مشاور در کسب و کار خود بررسی کنید . آیا آنها فقط مشاور بازاریابی هستند یا قسمتی از فعالیت های پروژه را نیز مدیریت می کنند؟ توجه داشته باشید که رضایت نامه ها و توصیه نامه ها مربوط به خدمات دیگری به جز مشاوره نباشد .

آیا مشاور تمام خدماتی را که شما نیاز دارید و او وعده داده را برای شما ارائه می کند؟

امکان دارد اصلی ترین خدماتی که شما نیاز دارید ، یک برنامه درست و بهینه ی بازاریابی است که به شما می گوید برای گسترده شدن کسب و کار خود به چه چیزهایی نیاز دارید . نکات مهم را می توان اینگونه نام برد :

  • انتظارات و خواسته های شما از مشاورین چیست ؟
  • شما از مشاور خواستار برنامه ریزی هستید و یا اجرا و یا هر دو ؟

مطمعنا هیچ کس نمی تواند تمام فعالیت ها را انجام دهد ،

  • اما آیا شرکت مشاور توانایی فراهم کردن منابع لازم را برای شما دارد ؟
  • کدام یک از ارتباطات مشاورین با صنایع دیگر برای شما الزامی هستند؟
  • در صورتی که مشاور تنها یک فرد است ، آیا می تواند با گرافیست ، طراح وب سایت ، عکاس یا مترجم کار کرده و آن ها را استخدام کند؟
  • آیا توانایی آموزش نیروی فروش شما را دارد ؟

باید از تمام توانایی ها و نقاط ضعف مشاورین آگاهی پیدا کنید . هر فردی ادعا دارد به تنهایی توانایی انجام تمام فعالیت ها را دارد ، مطمئنا بخشی از کارها را با کیفیت پایین تر به شما تحویل خواهد داد . با توجه به  حائز اهمیت بودن این مسئله ، شما نباید منابع خود را صرف فعالیت های بی کیفیت کنید . برخی از شرکت های مشاوره و عوامل  بازاریابی دیجیتال در فعالیت های متفاوتی تخصص دارند ، اما تعدادی از این شرکت ها تنها در یک حیطه تخصص دارند . اگر شما احساس کنید به کادر و نیروی کار بازاریابی در شرکت خود نیاز دارید آیا شرکت مشاور می تواند چنین افرادی را در اختیار شما قرار دهد و یا در استخدام ایشان به شما کمک نماید ؟
حرفه ی  بازاریابی در حال تغییر است ، در این صورت ، اغلب شرکت های مشاور باید به عنوان شرکت استخدام عمل کرده و کادر مناسب برای پاسخ گفتن به نیازهای بازار را در اختیار شما قرار دهد . یک شرکت یا فرد مشاور باید توانایی انجام تمام فرآیند های عملی بازاریابی را داشته باشد . شما باید عملکرد مشاوران را در سال های گذشته بررسی کرده و موفقیت آنها را بسنجید .

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی دیجیتال و هویت سازمانی با ما تماس بگیرید .

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.