معیار های یک مشاور بازاریابی خوب و مطمئن چیست ؟

معیار های یک مشاور بازاریابی خوب و مطمئن چیست ؟

معیار های یک مشاور بازاریابی خوب و مطمئن چیست ؟ 760 540 m.mohammadi

برای انتخاب شرکت های مشاوره بازاریابی و بازاریابی دیجیتال ، مسایل بسیار زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد. این سازمان ها یا اشخاص دو نوع هستند . پیشنهادات غیر معقول با هزینه های کم از رایج ترین حیله هاست و نیز ادعاهایی با مبلغ های عجیب باورنکردنی نیز از ترفند های گروه های دیگر هستند که نباید گول آن ها را خورد . فریب وب سایت های زیبا و عجیب را نخورید .
برای موفقیت برند سازی خود به نکات زیر توجه کنید :

  • اهداف را به صورت خیلی دقیق معین کنید مشخص شدن دقیق اهداف ( مثلا افزایش فروش )
  • از منابع موثق و درست استفاده کنید
  • به روز باشید و فعالیت ها و فرآیند های کسب کار را مداوم بررسی کنید

بهترین روش برای به موفقیت رسیدن در کسب و کار ، کمک گرفتن از شرکت های مشاوره بازاریابی می باشد که با توجه به ویژگی ها و مدل سازمانی شرکت شما ، فعالیت های شرکت را مدیریت و آن ها را ارتقا می دهد.
شما از شرکت مشاوری کمک می گیرید تا معقول ترین راه حل های منطقی و انجام پذیر را با مبالغ قابل قبول به شما ارائه کند . مهم ترین مسئله این است که ، شفافیت و توضیح کامل و حقیقی فعالیت هایی هستند که باید انجام شوند و ایشان به شما وعده داده اند.

مشاور دیجیتال مارکتینگ-انتخاب درست

در انتخاب یک شرکت مشاور فرق بین شرکت های مشاور بزرگ و کوچک چیست؟

اگر حیطه ی فعالیتی شما در سطح کشور و یا بزرگتر است ، یک شرکت مشاوره ی بزرگ کار شما را راه می اندازد. اما اگر شرکت کوچک با فعالیت های محدود دارید ، مشاورین منفرد که نیازهای بازاریابی شما را برطرف می کند راه حل شماست ، به شما مشورت داده و منابع شما را مدیریت می کنند . مبالغ پرداختی به این شرکت ها نیز کمی کمتر است .

بعد از انتخاب نوع شرکت مشاور ، نباید کار را در این جا متوقف کنید. حالا شما باید سوالات زیر را از کاندیدهای منتخب بپرسید:

آیا مشاور کاندیدا شده تا به حال در این حوزه فعالیتی داشته است؟

شرکت ها و مشاورین بزرگ به شما می گویند ، مهم نیست شما حقوق دان هستید یا محصولات زیبایی می فروشید ، اصول و چارچوب کار یکی است . این مسئله درست است ، اما ترفند ها و تاکتیک ها با هم فرق دارند . شما باید به راهکار و روش های آن ها به دقت قبل از عقد قرار داد گوش فرا دهید و آنها را با بازار خود تطبیق دهید.

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

 

شرکت مشاور می تواند توصیه نامه ای به شما ارائه کند؟

در صورتی که مشاورین توصیه نامه داشتند ، حتما توصیه نامه ها را درست بررسی کنید. شما باید موفقیت ها را اندازه گیری کنید و نقش آن ها را به عنوان مشاور در کسب و کار خود بررسی کنید . آیا آنها فقط مشاور بازاریابی هستند یا قسمتی از فعالیت های پروژه را نیز مدیریت می کنند؟ توجه داشته باشید که رضایت نامه ها و توصیه نامه ها مربوط به خدمات دیگری به جز مشاوره نباشد .

آیا مشاور تمام خدماتی را که شما نیاز دارید و او وعده داده را برای شما ارائه می کند؟

امکان دارد اصلی ترین خدماتی که شما نیاز دارید ، یک برنامه درست و بهینه ی بازاریابی است که به شما می گوید برای گسترده شدن کسب و کار خود به چه چیزهایی نیاز دارید . نکات مهم را می توان اینگونه نام برد :

  • انتظارات و خواسته های شما از مشاورین چیست ؟
  • شما از مشاور خواستار برنامه ریزی هستید و یا اجرا و یا هر دو ؟

مطمعنا هیچ کس نمی تواند تمام فعالیت ها را انجام دهد ،

  • اما آیا شرکت مشاور توانایی فراهم کردن منابع لازم را برای شما دارد ؟
  • کدام یک از ارتباطات مشاورین با صنایع دیگر برای شما الزامی هستند؟
  • در صورتی که مشاور تنها یک فرد است ، آیا می تواند با گرافیست ، طراح وب سایت ، عکاس یا مترجم کار کرده و آن ها را استخدام کند؟
  • آیا توانایی آموزش نیروی فروش شما را دارد ؟

باید از تمام توانایی ها و نقاط ضعف مشاورین آگاهی پیدا کنید . هر فردی ادعا دارد به تنهایی توانایی انجام تمام فعالیت ها را دارد ، مطمئنا بخشی از کارها را با کیفیت پایین تر به شما تحویل خواهد داد . با توجه به  حائز اهمیت بودن این مسئله ، شما نباید منابع خود را صرف فعالیت های بی کیفیت کنید . برخی از شرکت های مشاوره و عوامل  بازاریابی دیجیتال در فعالیت های متفاوتی تخصص دارند ، اما تعدادی از این شرکت ها تنها در یک حیطه تخصص دارند . اگر شما احساس کنید به کادر و نیروی کار بازاریابی در شرکت خود نیاز دارید آیا شرکت مشاور می تواند چنین افرادی را در اختیار شما قرار دهد و یا در استخدام ایشان به شما کمک نماید ؟
حرفه ی  بازاریابی در حال تغییر است ، در این صورت ، اغلب شرکت های مشاور باید به عنوان شرکت استخدام عمل کرده و کادر مناسب برای پاسخ گفتن به نیازهای بازار را در اختیار شما قرار دهد . یک شرکت یا فرد مشاور باید توانایی انجام تمام فرآیند های عملی بازاریابی را داشته باشد . شما باید عملکرد مشاوران را در سال های گذشته بررسی کرده و موفقیت آنها را بسنجید .

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازاریابی دیجیتال و هویت سازمانی با ما تماس بگیرید .

Subscribe for free resources and news updates.