چرا ویدئو مارکتینگ موثر است؟

چرا ویدئو مارکتینگ موثر است؟

چرا ویدئو مارکتینگ موثر است؟ 1350 500 مصلایی

به این سوال به سرعت پاسخ دهید. اگر قرار بود که یکی از حواس پنجگانه رو نداشته باشد کدام را انتخاب می کردید؟

به طور حتم بینایی را انتخاب نمی‌کردید، چرا که ۸۳% از تجربه‌های ما از طریق حس بینایی به دست می‌آیند و فقط ۱۷% درصد حس‌هایی که تجربه می‌کنیم از طریق چهار حس دیگر به دست می‌آیند. این آمار یک سرنخ به دست صاحبان مشاغلی که می‌خواهند برند آن‌ها دیده شود می‌دهد، که چگونه ویدئو مارکتینگ می تواند یک بیننده را به یک خریدار تبدیل کند.

 در طول تکامل توجه به حرکات و اشکال متحرک در ژن انسان‌ها نهادینه شده است و این ویژگی به انسان‌های اولیه کمک کرد تا بتوانند بقای خود را تضمین کنند. تصاویر متحرک می‌توانند توجه تمامی افراد را از کوچک تا بزرگ جلب کنند و پیام ما را در کمتر از چند ثانیه به مخاطب منتقل کنند. مغز انسان می تواند تصاویر متحرک را ۶۰ هزار برابر سریع‌تر از متن پردازش کند. به همین دلیل است که مردم تمایل بیشتری به تصاویر ویدئویی دارند. ارزش یک ویدئوی آموزشی چند دقیقه‌ای معادل ۱/۸ میلیون کلمه است که اگر قرار باشد به فرم نوشته به مخاطب منتقل شود ساعت‌ها وقت می‌برد.

backup-for-info copy

#احساسات مخاطب را برانگیزید:

حتما برای شما پیش آمده است که با دیدن لبخند کسی شما هم لبخند بزنید و یا با دیدن گریه‌ی کسی گریه کنید، این پدیده به خاطر عملکرد بی‌نظیر مغز است که می تواند با داشتن نرون‌های آینه‌ای شما در یک موقیعت آینه‌ای قرار دهد و تصویری که می‌بیند را با انتقال دقیق حس برای شما بازسازی کند. کمپانی‌های بزرگ و موفق ازاین توانایی مغز برای برقراری ارتباط  و انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. تحقیقات نشان داده است با انتقال احساسات از طریق تصاویر ویدئویی ماده‌ای محرک در مغز انسان ترشح می‌شود که نام آن اوکسی توسین است. این ماده کمک می کند تا مخاطب ارتباط احساسی با برند برقرار کند و بتواند به آن برند تجاری اعتماد کند. در همین راستا باید اضافه کرد که ویدئوهایی که محتوای آن‌ها احساسات مخاطب را در گیر می‌کنند دوبرابر موفق‌تر از ویدئوهایی هستند که فقط ذهن و منطق مخاطب را درگیر می‌کنند.

#در یاد مخاطب بمانید:

با توجه به دلایل علمی ای که در بالا ذکر شد شما می‌توانید از طریق ساخت یک ویدئو کوتاه و موثر بر ذهن مخاطب بنشینید. در یک مطالعه نشان داده شده است که ۸۰% افرادی که یک ویدئو تاثیر گذار می‌بینند آن را ۳۰ روز به خاطر دارند. اگر شما قصد دارید تجارت خود را به شکل موثر گسترش دهید و یاد مخاطبین بمانید باید از این عملکرد استثنائی مغز مطلع باشید و در جهت توسعه‌ی کسب و کار خود از آن استفاده کنید.

یک کمپین همه جانبه دیجیتال می‌خوام

اگر می‌خوای کسب و کارت تو اینترنت بترکونه از همینجا شروع کن

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.