چند اشتباه خطرناک در فروش محصولات

چند اشتباه خطرناک در فروش محصولات

چند اشتباه خطرناک در فروش محصولات 1350 500 m.mohammadi

برخی افراد معتقدند که تنها انجام ندادن اشتباهات سبب موفقیت خواهد شد و این امکان وجود دارد که مرتکب نشدن اشتباهات آشکار بسیار موثرتر از بهره گیری روش های فروش باشد. رسانه لب در این مقاله به شما چند نمونه از اشتباهات اساسی و خطرناک فروش را بیان می کند .

مشتری را بررسی و ارزیابی کنید :     

در مرحله نخست جهت فروش محصولات و خدمات ، پیدا کردن مشتری مناسب است . امکان دارد خود مشتری به شما مراجعه کند و یا شما او را پیدا کرده باشید شما باید از واجد شرایط بودن مراجعه کننده برای تبدیل شدن به مشتری اطمینان حاصل کنید.  درغیر این صورت درصد زیادی از زمان خود را در مراحل بعد تلف خواهید کرد . در مرحله بررسی مشتری ، درک بیشتری از خواسته های او پیدا خواهید کرد و درمیابید که برای رفع این خواسته حدودا چه میزان بودجه ای باید در نظر بگیرید .

در صورتی که مطمئن نیستید که چگونه باید مشتریان را بررسی و ارزیابی کنید کافی است در حین مکالمه با مشتری ، پاسخ پرسش های زیر را بیابید :

  • مشتری به دنبال چه چیزی است ؟ چه چیزی نیاز اصلی اوست ؟
  • شما چطور می توانید به نیاز مشتری پاسخ دهید ؟
  • برای رفع این نیاز تقریبا چه میزان بودجه باید در نظر گرفت ؟
  • مشتری چه زمانی تصمیم به خرید دارد ؟

همیشه نگویید : بله

اگر همیشه به مشتری بگویید : “ بله ” یکی از بزرگترین اشتباه فروش را انجام خواهید داد . هنگامی که مشتری از شما درخواستی دارد ، معمولا راغب هستید بگویید : “ بله ”. این کار باعث خواهد شد که مشتری همچنان درخواست هایش را مطرح کند . که هر کدام سبب  بالا رفتن ضررهای مالی برایتان شود .

در صورت سود آوری درخواست برای شما بله گفتن کار اشتباهی نخواهد بود . در صورتی که درخواست را تأیید کنید ولی نتوانید آن را رفع  کنید ، مشتری ناراضی خواهد بود و همچنین استرسی و تنشی غیر ضروری به تجارتتان وارد خواهید کرد . به خاطر بسپارید که ایجاد مشتری ناراضی خیلی خطرناک است .

اطلاعات بیش از حد به مشتریان ندهید 

دادن اطلاعات بیشتر به مشتری مساوی است با گیج شدن بیش از حد او و هنگامی که افراد گیچ شوند دیگر مشتری شما نخواهند بود ! باید بیاموزید که پیغام خود بسیار سریع وبا دقیق و قابل درک به مشتری برسانید در صورتی پیجیده و تکنیکی صحبت کنید باهوش به نظر نخواهید رسید فقط مشتری را بیشترگیج خواهید کرد .

بیشتر نشان دهید ، خیلی حرف نزنید

افراد بیشتر از آن که علاقه ای به شنیدن ویژگی ها ی محصول شما داشته باشند ، دوست دارند شاهد این باشند که شما چطور می توانید نیازشان را برطرف کنید و دوست دارند بدانند دیگر مشتریان شما در شرایط مشابه آن ها چطور از روش های شما بهره گرفته اند و چه نتیجه ای گرفته اند . با روش مشتری بالقوه می تواند خود را به جای مشتریان موفق شما تصور کند و آسان تر تصمیم خود را برای خرید محصول یا خدمات شما بگیرد .

صحبت کردن بعد از فروش ممنوع

 در پایان فروش ، به هیچ عنوان صحبت نکنید . تلاش کنید بعد ازاینکه مشتری تصمیم به خرید گرفت دیگر در مورد محصولات و خدمات و ویژگی های آن ها و حتی شاید توانایی های خودتان و صحبت نکنید . در صورتی که  نمی توانید سکوت کنید ، در مورد امور متفرقه با مشتریان گپ بزنید . با علایق و خواسته های آن ها بیشتر آشنا شوید و یک فضای گرم و صمیمی را به وجود بیاورید . در این قسمت باید حتما حواستان باشد که در مورد سیاست و دین صحبتی به میان نیاورید .

در کل :

در آخر باید گفت که برای آنکه بتوانید یک فروش موفق را به سرانجام برسانید ، حتما نباید یک فروشنده قهار و خیلی ماهرباشید . تنها کاری که باید انجام دهید این است که از انجام این اشتباهات خودداری کنید . در این صورت میزان فروش شما بسیار زیاد خواه شد .

پس ، زمان خود را صرف این نکنید که فقط یک فروشنده فوق العاده و حرفه ای شوید.  از اشتباهات یاد شده پرهیز کنید و سعی کنید نکات بالا را رعایت کنید .

فروش

 

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.