HEO چیست؟

heo چیست

HEO چیست؟

HEO چیست؟ 760 540 m.mohammadi

HEO چیست؟

HEO به معنی جدید و تجربی می باشد که بر اساس دانش روانشناسی ، به دانش طراحی سایت وارد شده است . اگر دقت داشته باشید ، هر فردی در وهله ی اول به هر شی ، عکس ، مطلب ، حتی افراد و تمام اجسام ، ابتدا به قسمت خاصی از آن توجه می نماید . با توجه به این مسئله ، متخصصان به طراحان سایت ها توصیه کردند که به این نقاط حساس توجه داشته باشند ، و در طراحی وب سایت خود از این مسئله بهره بیشتری ببرند .

البته که در خیلی از موارد انسان های دقیق و طراحان سایت با دقت از این نقاط حساس در طراحی خود بهره برده اند . زیرا با توجه به دید خود از این مناطق برای مطالب پر بازدید خود بهره برده اند . معنی و مفهوم HEO مفهومی جدا از کلمه SEO می باشد . و به تمام موارد ظاهری سایت برای کاربران می پردازد . مواردی از قبیل طریقه ی چیدمان صفحه ، رنگ ها ، فونت ها و…

heo چیست

 دلیل جذب یک قالب گرافیکی سایت برای مخاطب چیست؟

متخصصان و طراحان سایت به دنبال این نکته همه ، همراه با مشاوران ، روانشناسان و کارشناسان دانش طراحی ، مواردی را برای جذب بازدید کننده به طراحی سایت خود پیدا کردند ؛ که این موارد امروزه مفهومی به نام HEO پیدا کرده است ، که مخفف کلامات Human Experience Optimization می باشد که به معنای ” تجربه بهینه سازی چیدمان سایت ” و در معنای لفظ برای طراحان سایت و مخاطبان به معنای ”  تجربه بهینه سازی چیدمان سایت  ”  می باشد .

این روزها در ایران بسیاری از طراحان سایت و متخصصان به این مورد توجه ندارند که چیدمان صفحه و رنگ و فونت قلم ها هم می تواند در سئو و بهینه سازی سایت آن ها تأثیر داشته باشد و سبب جذب بیشتر بازدید کننده و ماندگاری آن ها در سایت هایشان شود . مسئله ای که امروزه بسیاری از طراحان سایت های خارجی آن را رعایت می کنند ، اما تعداد اندکی از شرکت طراحی سایت داخلی از جمله شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا این اصول و قواعد را رعایت می کنند و به بهینه سازی طرح و قالب سایت ( یا HEO ) در کنار بهینه سازی سایت یا سئو سایت مخاطبین خود اهمیت می دهند .

به غیر از جذب کابران زیاد برای وب سایت ، باید به این نکته توجه داشت که نحوه ی نمایش سایت برای آن ها خسته کننده نباشد . بازدید کننده ای که وارد وب سایت می شود ، نباید با توجه به رنگ و فونت و چیدمان صفحه دچار سر در گمی و گیجی شود .

کاربر باید بتواند به آسانی مقالات و مطالب  را مطالعه نماید ،  بدون آنکه دچار خستگی و سردر گمی شود .

بازدید کننده باید بتواند مطالب و مقالات مورد نظر خود را در دسته بندی خاص آن مطلب مشاهده نماید .

کاربر باید قادر باشد که خلاصه ای از مطالب یا مقالات هر پست را ، ما قبل از گشودن آن مطلب یا مقاله ، مشاهده نماید ، تا در صورت نیاز ، مطلب را کامل مطالعه نماید .

این ها مواردی هستند که باید در طراحی سایت رعایت شوند ، تا به غیر از سئو مناسب دارای HEO خوب و ظاهر مناسب تر برای کاربران باشد . در صورت علاقه مند بودن به طراحی سایت و مباحثی از این قبیل و یا اگر از سایت و وبلاگی پشتیبانی می کنید و یا مدیریت می کنید ، توصیه می شود مطالب مرتبط با سئو و HEO  را مطالعه نمایید ، تا بتوانید سایت خود را بهینه و رتبه آن را در صفحات بالا ببرید .

این روز ها مجموعه های بسیاری طراحی سایت را انجام می دهند ، ولی تعداد اندکی از آن ها به تمام این موارد و اصول و قواعد طراحی سایت و بهینه سازی سایت ، اشراف دارند . بنابراین بهتر است برای طراحی سایت به سراغ این شرکت ها برویم که رسانه لب یکی از همین نوع مجموعه هاست .

نکات موثر در heo سایت و قالب وردپرس

بعضی موارد که در بهینه سازی تجربه و رابط کاربری تأثیر دارند و در طراحی قالب وردپرس نیز بهتر است رعایت شوند تا بازدهی بیشتری حاصل شود عبارتند از  :

  • ساختار نوشته ها و لینک های سایت
  • طرز چیدمان عناصر و صفحه آرایی در صفحه وب سایت
  • رنگ و نوع فونت مورد استفاده برای متن سایت

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه سئو و طراحی سایت با ما در ارتباط باشید .

 

برخی از مطالب مرتبط که ممکن است به کارتان بیایند:

گذری بر خانواده لابراتوار رسانه، قسمت اول... در قسمت اول زندگی‌نامه لابراتوار رسانه، با دو بخش «فروش» و «مارکتینگ » هم‌کلام شدیم. در ادامه، از روزهای آغاز تولد لابراتوار، مراحل شکل‌گیری آن و چالش...
ویژگی های یک طراح UX حرفه ای چیست؟... طراح UX چه کسی است؟ صنعت طراحی Ux (تجربه کاربری)، به عنوان یک کمپین برای افزایش رضایت و وفاداری مشتریان، با سرعت بالایی در حال رشد است. امروزه داشتن  ...
گیمیفیکیشن چگونه است ؟ طراحی و ساخت یک بازی برای کاربران به منظور درگیر کردن و مشارکت در سایت، برند،شبکه‌های اجتماعی یا اپلیکیشن برای اهدافی فراتر از سرگرمی (اهدافی چون بازا...

nine × = sixty three