برندینگ کافه گالری شناخت

پروژه برندینگ

پروژه برندینگ شناخت

SHENAAKHT BRANDING PROJECT

آموزش گام به گام ساخت هویت یک برند

این داستان : کافه شناخت

کافه شناخت میخواست هویت برند خود را از نو بسازد. میخواست یک تصویر کاملا جدید و مدرن از « شناخت » خلق کند. لابرتوآر رسانه هم به کمکش آمد تا با هم تصویر تازه ی شناخت را بسازند. شناخت داستانش را برای ما تعریف کرد و ما هم آستین هایمان را بالا زدیم …

 

 

قدم اول : بیایید آن لوگوی درب و داغان را عوض کنیم

داستان طراحی لوگو شناخت طولانیست. ورژن کوتاه شده ی آن اینطوری آغاز می شود :
قرار شد لوگوی قدیمی و ساده شناخت را با یک لوگوی دیگر عوض کنیم. اول به سراغ لوگو تایپ رفتیم، اما در آخر راضی¬مان نکرد و کلا کانسپت را عوض کردیم و به سراغ یک راه دیگر رفتیم.

برای لوگو داستان ساختیم 

می دانستیم که داستان شناخت از یک نقطه شروع شده بود. یعنی خودشان اینطور می گفتند. نقطه ای که سرآغاز آن صد سال پیش بود. مفهوم نقطه را بسط دادیم. میخواستیم آن را با « شناختی » که مغز از طریق نورون های مغزی انجام میداد، ترکیب کنیم !

اما انگار هنوز هم یک چیزی کم داشت!

برای اینکه به نتیجه نهایی برسیم، مفهوم فنجان قهوه را قاطی داستانمان کردیم : )
نتیجه : لوگو بالاخره خلق شد.
برای لوگویمان پرزنتیشن درست کردیم و با سلام و صلوات فرستادیم که ببینند و نظرشان را به ما بگویند. خوششان آمد و تایید کردند.

قدم دوم : آن منوهای قدیمی کهنه با جلدهای چرمی ترک خورده را کنار بگذارید! 

برای اینکه یک منوی جدید طراحی کنیم، نیاز داشتیم که از کافه و از غذاها عکاسی کنیم. منوی جدید را از ترکیب عکس و داستان کافه شناخت طراحی کردیم.

قدم سوم : پیشبندهای خود را بالاتر ببندید، باریستامن ها
شناخت به یک یونیفرم واحد برای کارکنانش نیاز داشت. یک یونیفرم جذاب که تمام برازندگی و شکوه کافه و کارکنان امروزی آن را نشان دهد.

قدم چهارم : کارت آقای مدیر
کارت ویزیت مدیر کافه، مدیر بخش گالری و سایر کارکنان کافه شناخت هم از دیگر مواردی بود که باید طراحی می شد. کارت ویزیت براساس کانسپت نورون و نقطه طراحی شد و به تصویب رسید.

قدم پنجم : سفارش بیرون بر؟ بگذار یک تجربه خوب خارج از کافه خلق کنیم
شناخت سفارشات بیرون بر هم می پذیرفت. پس برای اینکه بتواند تصویر تمام و کمال خود را در ذهن مخاطب حک کند، نیاز داشت هرآنچه که از کافه بیرون می رفت، نقش شناخت بر روی آنها حک شده باشد. از لیوان یکبار مصرف قهوه و پاکتی که قهوه و کیک را درونن آن میگذارند بگیر تا کیسه های مورد استفاده کافه.

قدم ششم : شبکه های اجتماعی، این شما و این هم کافه گالری شناخت
محتوای تصویری خوب برای جذب مخاطب در دنیای شبکه های اجتماعی حرف اول را میزند. مخصوصا اگر پای یک کافه ی هنری در میان باشد. پس باید باز هم به سراغ دوربین و پایه آن می رفتیم و عکاسی می کردیم و کپی رایتینگ انجام میدادیم.

قدم هفتم : شناختــــــیزه کردن رویدادها
شناخت علاوه بر گالری هفتگی، کنسرت هم برگزار میکرد. ایونت های دیگری هم بودند که هر چندوقت یکبار و به صورت دوره ای برگزار می شدند. پس باید برای آنها هم طرحی مطابق با هوویت جدید طراحی می شد.

و این بود داستان خلق هویت برند شناخت ! داستان شناخت اینجا به پایان نمی رسد. بلکه تازه از اینجا آغاز می شود و تا وقتی که در ذهن مخاطبانش جا باز کند و به یاد ماندنی شود ادامه خواهد داشت.

Subscribe for free resources and news updates.