طراحی سایت شرکت خیریه حس مهر

طراحی سایت - طراحی استراتژی کسب و کار

پروژه حس مهر

HESEMEHR PROJECT

حس مهر، یک سایت خیریه است. ایده کلی آن اینطور شکل گرفت که کودکان و افراد نیازمندی که به دلیل مشکلات مالی، قادر به پرداخت هزینه‌های درمانی نیستند، در این سایت معرفی می‌شوند و کاربران می‌توانند به میزان دلخواه به هر یک از این افراد کمک کنند.

فاز اول: شخصیت حس مهر ساخته می‌شود!
ما براساس کانسپت اولیه، شروع به تعریف یوزراستوری و سناریو سایت کردیم. حس مهر یک پروژه کاملا اختصاصی بود که یه جورایی یک استارت آپ هم محسوب می‌شد.

منطق اصلی سایت به این صورت بود که داستان هر بیمار و مبلغ کل مورد نیاز برای پرداخت هزینه‌های درمانی و مبلغ  اهدا شده توسط کاربران در یک صفحه نمایش داده شود.

راه چاره این بود: پرداخت مستمر در حس مهر داشته باشیم.

افراد زیادی هستند که دوست دارند ماهانه مبلغی را برای کمک به سایرین پرداخت نمایند. پس اگر بخشی را داشته باشیم که کاربران بتوانند مبلغی را هر ماه و به طور مستمر به حس مهر پرداخت کنند، افراد زیادی خواهان مشارکت در این طرح خواهند بود. حالا می‌توان این پرداخت‌های ماهانه را به قدیمی‌ترین پرونده‌هایی که همچنان باز است، اختصاص داد. در این صورت اطمینان خواهیم یافت همه پرونده‌ها بسته می‌شوند و همه بیماران هزینه‌های درمانی دریافت می‌کنند.

یک نکته دیده نشده

در مدت زمانی که برای پیاده‌سازی منطق حس مهر برنامه‌ریزی می‌کردیم و کار را جلو می‌بردیم، متوجه شدیم یک احتمال در نظر گرفته نشده است: ممکن است پرونده‌های بیماران هیچگاه تکمیل نشوند! یعنی علی‌رغم کمک کاربران به بیماران، باز هم برخی پرونده ها بسته نشوند. پس به فکر یک راه چاره افتادیم.

نیم فاز دوم -۱: طرح گرافیکی خلق می‌شود
براساس این منطق شروع کردیم به طراحی گرافیکی یک سایت که در عین ساده بودن، حس و حال حس مهر رو هم به کاربران القا کند.

نیم فاز دوم – ۲ : اینبار طرح گرافیکی مینیمال خلق می‌شود
حس مهری ها طرح اول رو دوست داشتند، اما تصمیم گرفتند با یک طرح مینیمال‌تر جلو بروند و به همین دلیل طرح دوم در نهایت مینیمالیستی خلق شد.

فاز سوم: ساخت ابزاری برای انتقال مهربانی

طرح دوم مورد تایید قرار گرفت و ما هم استارت developing کار رو زدیم. خیلی زود (حدود سه ماه کاری) حس مهر رسما متولد شد.

حس مهر بعد از شروع به کارش، دستخوش تغییرات زیادی شده، اما همچنان اصالت مینیمالیستی خودش را حفظ کرده است.

لابراتوآر رسانه، بعد از حس مهر
اگر گذارتون به دفتر لابراتوار رسانه خورد، احتمالا یک سری ماگ رنگی رنگی با خطوط موجدار روی میزهامون می‌بینین که اسم هرکدوم‌مون هم روش دیده می‌شه. لابراتوآر بعد از حس مهر، ماگ‌های قدیمیش رو بازنشسته کرد 🙂

اگر به دنبال یک سایت خیریه میگردید، حتما سری به حس مهر بزنید :
www
تمایل به مشاهده سایر پروژه های لابراتوار رسانه دارید؟
Vector
اگر پروژه ای مشابه این پروژه نیاز دارید، از تجربه ما کمک بگیرید.

Subscribe for free resources and news updates.