طراحی اپلیکیشن پرداخت موبایلی جینگل پی

طراحی اپلیکیشن پرداخت موبایلی جینگل پی

JINGLE PAY

برای شروع به کار، به بررسی دقیق اپلیکیشن‌های معروف دنیا در حوزه FinTech پرداختیم. ۳ نمونه از بهترین اپلیکیشن‌های این حوزه انتخاب شد:

  • اپلیکیشن Venmo که روی سوشال متمرکز بود.
  • اپلیکیشن Revolut که بر پرداخت‌ها و تبدیل ارزها تمرکز بیش‌تری داشت.
  • اپلیکیشن Verse که میانه‌ی دو اپ بالا بود.

ما در لابراتوار رسانه پای این خاطرات نشستیم و شنیدیم و لذت بردیم، آنقدری شنیدیم که دیگر به چشم یک پروژه به آن نگاه نکردیم و حسی که سالها در این مکان خفته بوده را در خود حس کردیم.

از کارکرد هر ۳ اپلیکیشن بالا به عنوان نمونه‌های موفق در دنیا الهام گرفتیم. قابلیت‌های بیش‌تری همچون وام گرفتن نیز باید در طراحی در نظر گرفته می‌شد و سپس طراحی UX را آغاز کردیم. با تکمیل این مرحله و پس از آن‌که به تایید کارفرما رسید، به سراغ مرحله بعد رفتیم یعنی طراحی UI در دو نسخهIOS  و Android.

ابزار حرفه‌ای برای مشتری حرفه‌ای

در قسمت طراحی اپلیکیشن از یک ابزار حرفه‌ای طراحی اشتراکی (collaborative design) به اسم Figma استفاده کردیم. این ابزار باعث می‌شود در طول فرآیند طراحی، همزمان کارفرما در جریان کارها و تغییرات قرار بگیرد و نظر خود را همان‌‍جا اعلام کند. این ابزار با قابلیتی که دارد از پیشروی‌هایی که ممکن است از نظر مشتری قابل قبول نباشد در همان لحظه جلوگیری می‌کند. همچنین با ارائه prototyping و ماهیت component-base، فرآیند دیزاین را تسریع می‌کند و از طرف دیگر فرآیند تیم توسعه را برای کدنویسی کاهش می‌دهد.

پروژه‌های مشابه

Subscribe for free resources and news updates.