طراحی فروشگاه اینترنتی آب معدنی وینیدیتی

طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی آب معدنی وینیدیتی

VINIDITI PROJECT

Vinidit همان « we need it » است.

یک اسم خلاقانه برای یک کسب و کار خلاقانه!

برند وینیدیت برای فروش محصولات خود نیاز به یک فروشگاه اینترنتی داشت. به همین دلیل هم برای طراحی یک فروشگاه خلاقانه به لابراتوار رسانه مراجعه کرد.

چالشی که : We need it » to be solved »

اقلامی که وینیدیت برای فروش در نظر داشت، بسی ناهمگون بود! آنقدر که نمی‌شد همه آن‌ها را در یک فروشگاه به فروش برساند. برای مثال:

  • قهوه، شکلات و دم افزارهای گوناگون
  • آب معدنی
  • غذای دام و طیور
  • شیرآلات

فروشگاه‌های خرده فروشی زیادی وجود دارند که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌توان در آنها پیدا کرد! اما ویدنیت نمی‌توانست یک خرده فروشی آنلاین راه‌اندازی کند، چرا که گپ‌های بزرگی بین تنوع محصولاتی که ارائه می‌کرد، وجود داشت. پس باید به سراغ یک فروشگاه اختصاصی می‌رفت…

ما پیشنهاد کردیم وینیدیت محصولاتش را از هم جدا کرده و آن‌ها را در فروشگاه‌های متفاوتی به فروش برساند که مورد تایید قرار گرفت.

برای راحتی کار هم همه این فروشگاه‌ها را روی یک پنل پیاده‌سازی کرد. به این معنی که همه فروشگاه‌ها از طریق یک پنل قابل مدیریت بودند.

The Solution

« That « we need it

We need it » to be designed » / We need it » to be developed »

بعد از انجام کار اول، رفتیم سراغ طراحی یک فروشگاه برای آب معدنی.

وقتی اسم آب معدنی می‌آید، به نظر نمی‌رسد طراحی برای این فروشگاه کار سختی باشد! اما خب، باید اعتراف کنیم که واقعا یکی از سخت‌ترین طراحی‌ها بود که تا به حال انجام داده بودیم. نه تنها طراحی، بلکه پیاده‌سازی آن هم مشکل بود، چرا که سناریو آن کمی تا قسمتی با سناریو فروشگاه‌های معمولی تفاوت داشت!

چالش اول: فروشگاه باید تنها برای فروش یک محصول پیاده‌سازی شود. یعنی عملا، دسته‌بندی، که از ارکان یک فروشگاه اینترنتی است، کاملا بلا استفاده خواهد بود. (به ویژه که قرار باشد روی سیستمی پیاده‌سازی شود که چندتا فروشگاه دیگر با انواع و اقسام دسته‌بندی‌ها و محصولات روی آن قرار دارند.)

چالش دوم: فروشگاه باید تا حد امکان ساده باشد. المان‌هایی که وینیدیت می‌خواست حتما در آن به کار رفته باشد. (که از قضا، یک عدد کوه دماوند در راس خواسته‌های آن‌ها قرار داشت.) همچنین صفحه‌ای تحت عنوان دسته‌بندی و فیلترینگ نیز وجود نخواهد داشت.

چالش سوم: وینیدیتی یکی از فروشگاه‌های مجموعه وینیدیت بود. به همین دلیل هم باید المان‌های به کار رفته و روح کلی هر دو سایت شبیه هم می‌بود. با این تفاوت که یکی برای فروش قهوه و دیگری برای فروش آب معدنی است.

طراحی اول: طراحی اول نتوانست نظر کارفرما را به خودش جلب کند.

طراحی سوم: ویندیت به ما گفت می‌خواهد وبسایت مشابه سایت مسافی، که یک سایت عربی برای فروش آب معدنی است طراحی شود. بنابراین سعی کردیم با حفظ المان‌های سایت وینیدیت، یک Masafi – the -second طراحی کنیم. نتیجه نهایی بعد از تبادل نظرات مکرر شد طرح زیر:

اگر به دنبال یک سایت فروش برای یک تک محصول و بدون دسته بندی میگردید، حتما سری به وینیدیتی بزنید :
www
تمایل به مشاهده سایر پروژه های لابراتوار رسانه دارید؟
Vector
اگر پروژه ای مشابه این پروژه نیاز دارید، از تجربه ما کمک بگیرید و سفارش دهید.

Subscribe for free resources and news updates.