شرکت دارویی بهفارما

پروژه طراحی فروشگاه اینترنتی

پروژه بهفارما

BEHPHARMA PROJECT

مقدمه اول – فروش آنلاین دارو ؟؟ مگه میشه ؟

بعضی از کسب و کارها میتوانند یک استارت آپ در لباس  کسب و کاری قدیمی باشند. مثلا فروش دارو را در نظر بگیرید. فروش دارو به اندازه تاریخ بشر قدمت دارد !

اما اگر بخواهیم همین دارو را به جای مغازه، در یک فروشگاه آنلاین بفروشیم، یک استارت آپ خواهیم داشت که کلی مشکلات جورواجور پیش رو دارد و باید انواع مختلف مجوزها را برای شروع کار دریافت کند.

مقدمه دوم – بهفارما، حقیقت پویا و همیشه زنده

بهفارما پروژه ای از بیخ و بن، custom بود.

بار اولی که با بهفارما جلسه گذاشتیم تا نیازهای فروشگاهشان را بررسی کنیم، دیدیم که این شرکت یک طرح ذهنی بسیار بزرگ با بخش های خیلی زیاد دارد که روی هر بخش فکر شده و حتی وقتی به زبان میاید هم جزئیات در لحظه بهش اضافه میشوند!

( البته در پرانتز اضافه میکنم که بهفارما، یک پروژه همیشه زنده است! و ما هیچ گاه از اضافه کردن جزئیات جدیدی که به فکر مدیران آن میرسد، دست بر نخواهیم داشت ! )

5 اصل بنیادین بهفارما

در طول زمان بخش های مختلفی به  طرح اولیه اضافه گردید و دستخوش تغییر و تحولات زیادی شد. پروژه نکات ریز و درشت زیادی دارد، اما تنها به ذکر اصلی ترین بخش های آن اکتفا میکنیم :

1 – بهفارما، یک فروشگاه برای فروش لنز طبی و رنگی و تراپرل است که فروش دارو نیز بعدها در دستور کار آن قرار گرفت.

۲ – کاربر هنگام خرید یک لنز طبی باید بتواند مشخصات دقیق هر کدام از چشم ها را به تفکیک وارد کند. مثلا کاربر باید بتواند در صورت دلخواه فقط برای چشم چپش لنز خریداری کند و این مساله باید در سیستم انبارداری نیز هندل میشد. ( این قضیه با این مفهوم که ما از هر چشم، دوتا داریم کمی تناقض داشت! )

۳ – سه نقش کاربری در سیستم وجود دارد : کاربران عادی، پزشکان و عمده فروشان. که هر یک دسترسی ها و امکانات مخصوص خود را دارند.

 ۴ – هر پزشک می تواند با تعریف یک کد تخفیف و ارائه آن به بیمار، از سیستم affiliate استفاده کند و در عین حال، بیماران نیز از تخفیف برخوردار شوند.

 ۵ – پزشک می تواند یک نسخه آنلاین تعریف کند و بیمار، با وارد کردن کد در حساب کاربر اش در بهفارما، نسخه را به همراه اقلام ثبت شده و دستورات مصرف آنها را مشاهده میکند.

یک فروشگاه با طراحی دکتر – پسند

طرح گرافیکی برای بهفارما تهیه شد. سعی کردیم که وبسایت حال و هوای یک محیط درمانی را برای کاربران ایجاد کند و برای اینکار، از رنگ و المان های مختلف استفاده کردیم.

بعد از تصویب طرح گرافیکی سایت پیاده سازی شد و بعد از پیاده سازی هم سناریوهای دیگری به آن اضافه گردید. به خاطر همین هم نسخه نهایی کار که الان روی دامنه بهفارما قرار دارد، در برخی قسمت ها با طرح اولیه تفاوت زیادی دارد.

www
اگر شما هم به دنبال طراحی یک فروشگاه اینترنتی با زمینه درمانی می گردید، سری به بهفارما بزنید و آن را بر روی دامنه اصلی و سرورهای لابراتوآر رسانه مشاهده کنید :
Vector
اگر پروژه ای مشابه این پروژه نیاز دارید، از تجربه ما کمک بگیرید و سفارش دهید.

Subscribe for free resources and news updates.