محتوا پادشاه است!

محتوا، مهم‌ترین عامل جذب مشتری یک کسب و کار است.

بازاریابی محتوایی

CONTENT MARKETING

استراتژی ما برای تولید محتوا مبتنی بر بازاریابی ربایشی یا درونگرا است. تمرکز بازاریابی ربایشی بر جذب مشتریان از طریق محتوای مفید و مرتبط و همین‌طور ایجاد ارزش در مراحل مختلف برای مخاطب است. در بازاریابی ربایشی یاInbound marketing، مشتریان بالقوه از طریق کانال‌هایی نظیر بلاگ‌ها، موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی شما را پیدا خواهند کرد. بازاریابی ربایشی برخلاف بازاریابی برون گرا یا Outbound marketing، نیازی به جنگیدن برای جلب توجه مشتریان بالقوه ندارد. با تولید محتوایی که برای رسیدگی به مشکلات و نیازهای مشتریان شما طراحی شده است، می‌توانید برای کسب و کار خود اعتماد، اعتبار و فرصت‌های شغلی بیشتری به دست آورید.

بازاریابی محتوا
تولید محتوای مناسب برای سایت می تواند با ایجاد اعتماد بین کاربران، تا ۷۰ % مشتریان شما را افزایش دهد.
چگونه می‌توان محتوای مناسب تولید کرد؟

چرا تولید محتوا

 • ایجاد اعتبار برای برند شما. درباره برندینگ
 • ایجاد اعتماد و اطمینان بین مشتریان
 • کسب نتایج بهتر در جستجوی گوگل. درباره سئو
 • جذب ترافیک برای سایت
 • ایجاد بستری برای برگزاری انواع کمپین های مختلف
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

فرمول موفقیت لابراتوار رسانه برای محتوای سایت شما چیست؟

HOW DO WE HELP YOU

ما برای هر دسته از مخاطبان هدف کسب و کار، هدف و پیام مشخصی را طراحی و در غالب محتوا ارائه می‌کنیم. برای رسیدن به یک استراتژی محتوا موارد زیر را تعیین می‌کنیم.

1- تعیین اهداف تولید محتوا

هدف شما از تعیین یک برنامه بازاریابی محتوا چیست؟ چرا می‌خواهید یک برنامه بازاریابی محتوا تنظیم کنید و هدف شما از تولید محتوا چیست؟

به عنوان مثال بازاریابی محتوا می تواند اهداف زیر را دنبال کند:

 • اعتماد سازی
 • آشنایی با محصول
 • افزایش فروش

در این مرحله ما با پاسخ به این سوال اهداف کمپین تولید محتوا را مشخص می کنیم.

برای تنظیم یک برنامه موفق، باید به طور واضح مخاطبان هدف خود را تعیین کنید. همچنین برای آن‌ها پرسونا بسازید.آیا می‌خواهید گروه جدیدی از مخاطبان را هدف قرار دهید یا اینکه نه، فقط می‌خواهید بازار هدف فعلی خود را توسعه دهید؟

در این مرحله ما با توجه به کسب و کار شما، ویژگی های مخاطبان شما را از نظر سن و جنس و نیازمندی ها مشخص می کنیم. این مشخصات در نوع و موضوع و روش تولید محتوا و رسانه انتشار محتوا نقش کلیدی دارد.

برخی از سیستم‌های مدیریت محتوای رایجی که از آن‌ها استفاده می‌شود عبارتند از: وردپرس، جوملا و دروپال. در مواردی که محتوای ما فقط چند رسانه ای باشد، مانند عکس و یا ویدیو می توان از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یا سایت های پخش ویدیو مانند یوتیوب و آپارات استفاده نمود.ما در این مرحله سیستم مناسبی را با توجه به محتوایی که قرار است تولید شود انتخاب می کنیم و در صورت نیاز آن را برای شما ایجاد می کنیم.

می توانید درباره طراحی سایت اینجا بیشتر بدانید.

حالا زمان آن رسیده است که برای پروژه محتوا ایده‌های خلاقانه جدیدی پیدا کنیم. برای این منظور ما حول یک کانسپت به ایده‌پردازی می‌پردازیم تا بتوانیم محتوای بهتری تولید کنیم. به هر حال در این مرحله ما ایده تولید محتوا را بر اساس همه موارد قبلی تعیین خواهیم کرد. ایده باید به گونه‌ای باشد که برای مخاطب ارزش ایجاد کرده و جذاب باشد. یک ایده جذاب هزینه جذب مشتری با کیفیت را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد و در تولید سرنخ، اصلی‌ترین نقش را بر عهده دارد.

برای نوع تولید محتوا، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. در اینجا برخی از محبوب‌ترین فرمت‌های محتوا را که بازاریاب‌ها تولید می‌کنند و ابزارها و نمونه‌های آماده‌ای که باید آن‌ها را امتحان کنید، می‌بینید:

 • پست‌ وبلاگ
 • کتاب‌ الکترونیکی
 • اینفوگرافیک
 • ویدیو
 • تمپلیت
 • پادکست

به کمک یک تقویم محتوایی، یک مسیر درست برای انتشار محتوا تعیین می‌کنیم.

بسیاری از ایده‌هایی که شما فکر می‌کنید همیشه جذاب هستند، تا چند ماه بعد دیگر جذاب نخواهند بود. بنابراین نباید موضوع زمان انتشار را دست کم گرفت. همچنین انتشار نامنظم محتوا به سئوی شما ضربه خواهد زد. بنابراین ما یک تقویم محتوایی تدوین می‌کنیم و براساس آن محتوای تولید شده را به صورت منظم بارگذاری خواهیم کرد.

البته در نظر داشته باشید تولید محتوا بخش کوچکی از پازل بازاریابی ربایشی است. بعد از تولید و انتشار محتوا، جذب مخاطب برای این محتوا و تبدیل آنها از بازدیدکننده به مشتری کامل کننده این چرخه است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پس از تولید محتوا از سایر سرویس‌های ما شامل: سئو، ایمیل مارکتینگ و مدیریت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید تا این چرخه کامل شود.

تولید محتوای سایت
برای نمایش یک سایت در صفحه اول گوگل، تولید محتوا مناسب مبتنی بر استانداردهای سئو تنها راه حل قابل اعتماد است.

پروژه‌های بازاریابی محتوایی با فرمول لابراتوار رسانه

WEBSITE PROJECTS

بازاریابی محتوایی مجموعه درمانی محب

jibimo-Content-01

بازاریابی محتوایی اپلیکیشن پرداخت موبایلی جیبی مو

درباره بازاریابی محتوایی بیشتر بدانید

LAST CONTENT MARKETING ARTICLES
بازاریابی ربایشی
بازاریابی ربایشی چیست ؟ 1350 500 موعود توکلی

بازاریابی ربایشی چیست ؟

تمرکز بازاریابی ربایشی یا درون گرا بر جذب مشتریان از طریق محتوای مفید و مرتبط و همین‌طور ایجاد ارزش افزوده در طول تبدیل بازدید کننده به مشتری  وفادار است. در بازاریابی ربایشی ( Inbound marketing )، مشتریان بالقوه از طریق کانال هایی مانند بلاگ ها، موتورهای جست‌و‌جو و شبکه های اجتماعی شما را پیدا می…

ادامه مطلب
افزایش رتبه سایت در گوگل از طریق ارزیابی سئوی محتوا (قسمت اول) 1350 500 مریم لاله

افزایش رتبه سایت در گوگل از طریق ارزیابی سئوی محتوا (قسمت اول)

ارزیابی سئوی محتوا به افزایش رتبه سایت در گوگل و نتایج موتورهای جست و جو کمک زیادی می کند. شما با ارزیابی محتوای سایت خود می توانید ایرادات کمی و کیفی آن را شناسایی و با بهبود آن ها، یک محتوای ارزشمند تولید کنید. تولید یک محتوای ارزشمند، عبارت است از نوشتن مطالب مفید، استفاده…

ادامه مطلب
چک لیست ویرایش و ثبت مقاله در وبلاگ 1350 500 بنی کمالی

چک لیست ویرایش و ثبت مقاله در وبلاگ

این چک لیست راهنمای کامل و اولیه برای هر کسی است که می‌خواهد یک مقاله را به شکل صحیح در وبلاگ منتشر کند و قبلاً چنین کاری نکرده است. این مقاله در ۴ گام به ترتیب و با جزئیات مشخص می‌کند که چگونه می‌توانیم وبلاگی زیبا و یکدست داشته باشیم. انتخاب موضوع آیا این موضوع…

ادامه مطلب

آیا تولید محتوا برای موفقیت کسب‌و‌کار من کافی است؟

تولید محتوا تنها یکی از راه‌حل‌های موجود برای جذب مخاطب است. روش‌های زیادی برای جذب کاربران در دنیای مجازی وجود دارد.

سئو، بازاریابی محتوایی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و ایجاد کمپین‌های دیجیتال، تنها بخشی از فعالیت‌هایی است که می‌توان برای افزایش موفقیت یک کسب‌و‌کار انجام داد.

لابراتوار رسانه راه‌کارهایی مخصوص کسب‌و‌‌کار شما ارائه می‌دهد که همه بخش‌های مورد نیاز برای ارتقا هرچه بیشتر کسب و‌کار شما در آن پیش‌بینی شده است.

هزینه تولید محتوا

خدمات تولید محتوا

شما در کدام دسته قرار دارید؟

راهکارها

SOLUTIONS
بازاریابی اینترنتی

من یک ایده استارت آپی در سر دارم

می‌خواهم با تعیین و شناخت دقیق مخاطب هدف، تدوین استراتژی موثر و استفاده قدرتمند از ابزارهای دیجیتال، وارد بازار شوم.

دیجیتال برندینگ

من صاحب یک کسب و کار آنلاین هستم

برای تبلیغات و بازاریابی به یک تیم حرفه‌ای و باتجربه نیاز دارم و می‌خواهم سهم کسب‌و‌کار خودم از فضای آنلاین را گسترش دهم.

دیجیتال مارکتینگ

من صاحب یک کسب و کار سنتی هستم

قصد دارم به فضای آنلاین وارد شوم و از ظرفیت‌های آن مانند سایت، فروشگاه اینترنتی و تبلیغات شبکه های اجتماعی استفاده کنم.

Subscribe for free resources and news updates.