بازاریابی به روش دست فروشی

بازاریابی به روش دست فروشی

بازاریابی به روش دست فروشی 1350 500 m.mohammadi

افراد روزانه مشغول ارائه محصولات یا خدمات خود به دیگران هستند و تلاش فراوانی برای معرفی و تبلیغ آن ها نمی کنند . دست فروشان هم از این قاعده جدا نیستند و اغلب بسیار حرفه ای تر این کار را انجام می دهند و شما را در زمان کوتاهی بدون آنکه تصمیم به خرید داشته باشید وادار به خرید محصول خود می کنند . خیلی از دست فروشان موفق تر از مسئولان تبلیغات هستند   آن ها خیلی شفاف و واضح در مدت زمان کوتاه به شما خواهند گفت که چه کاری انجام می دهند و چه کالا و خدماتی را عرضه می کنند و در معرفی کالای خود تبحر دارند که شما را ترغیب به خرید می کند .

با افزایش روز افزون تبلیغات که بسیاری از آن ها تکراری هستند در طولانی مدت ، دیگر توجه افراد را جلب نمی کنند و عادی به نظر می رسند قاعدتا باید به جزئیات محصول یا خدمات بیش ازپیش توجه کرد . برای این که محصول و خدمات شما دیده شود باید متفاوت شوید منظور این نیست که برخلاف جریان آب شنا کنیم منظور بهتر شنا کردن است .

بازاریابی دستفروشان

برای بهتر دیده شدن :

باید همانند دست فروشان شفاف و واضح عمل کنید و حاشیه پردازی نکنید . پرداختن به حواشی سبب می شود ذهن مخاطب به آن سو معطوف شود و اصل قضیه که کالا یا خدمات شماست فراموش می شود و مخاطب را وارد وادی دیگر می کنید .

شما باید به مزایای رقابتی اشاره کنید اینکه شما صرفا نام محصول را ببرید فایده ای ندارد و شما زمان را از دست داده اید شما باید علاوه بر نام آن از مزیت های محصول یا خدمات و ویژگی های آن صحبت کنید .

پر سروصدا باشید و سعی کنید همه جا حضور داشته باشید حضور شما در همه جا به دیده شدن کمک می کند و مردم شما را به ذهن می سپارند ، داشتن شبکه های اجتماعی و فعالیت مستمر در آن ها می تواند بیشتر دیده شوید . در همایش ها و نمایشگاه ها شرکت کنید ، می توانید اسپانسر شوید و در خیریه ها حضور پیدا کنید به خاطر داشته باشید شما مزیت رقابتی بیشتری نسبت به دستفروشان دارید ، جو هوا بر فعالیت شما آنچنان که بر کار آن ها تاثیر می گذارد تاثیر گزار نیست از فرصت استفاده کنید  .

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.