۱۶ نمونه از بهترین وبلاگ های دنیا

بهترین وبلاگ های دنیا

۱۶ نمونه از بهترین وبلاگ های دنیا

۱۶ نمونه از بهترین وبلاگ های دنیا 1350 500 مریم لاله

براساس نظر سنجی اخیری که در بریتانیا انجام شده است، بلاگرها به عنوان سومین منبع قابل اطمینان اطلاعات رتبه بندی شده اند که فقط خانواده و دوستانشان را دنبال می کنند. بله، درست است بلاگرها بیشتر از سلبریتی ها، برندها و سیاستمدارها قابل اطمنان هستند.

اما چطور می توانید افراد را در یک نگاه عاشق وبلاگ خودتان کنید؟ صفحه اصلی سایت شما شبیه به درب ورودی کسب و کار شما است، طراحی وبلاگ شما (شبیه به یک بنر خوش آمد گویی)  درب ورودی بلاگ کسب و کارتان است. بنابراین در طراحی سایت باید به وبلاگ سایت توجه کنید.

اگر شما افراد را به صورت بصری جذب نکنید چطور می توانید که در قدم های بعد واقعاً آن ها را ترغیب کنید که محتوای شما را دنبال کنند؟

وقتی شما محتوای باکیفیت تولید می کنید، همچنان با این چالش رو به رو هستید که به طور واضحی مشخص می کند وبلاگ شما در چه موردی است. تصاویر، متن ها و لینک ها باید به درستی نشان داده شوند در غیر این صورت، اگر جوری نمایش داده نشود که هم جذاب و هم ساده باشد، ممکن است خوانندگان، محتوای شما را ترک کنند.

از این رو در ادامه ما نمونه هایی از بهترین وبلاگ های دنیا که به شما کمک می کنند بتوانید یک وبلاگ با طراحی بهتر و کاملتر داشته باشید را مرور می‌کنیم. اگر قصد سفارش طراحی وب سایت دارید می توانید به کمک این نمونه ها طراح وب سایت حرفه ای تری را انتخاب کنید و اگر خودتان طراح هستید از آن ها برای طراحی سایت های حرفه ای استفاده کنید. آیا تا به حال وبلاگ لابراتوار رسانه را مرور کرده اید؟ نظر شما درباره وبلاگ ما چیست؟

بهترین وبلاگ های دنیا

بهترین وبلاگ های دنیاخیلی وقت ها در طراحی سایت و به ویژه بلاگ سایت ها، بهترین طرح ها، ساده ترین طرح‌ها هستند. Help Scout تولید کننده نرم افزارهای خدمات مشتریان، که ما آن را به عنوان اولین مورد از بهترین وبلاگ های دنیا معرفی کرده ایم، در طراحی بلاگ خود از یک طراحی مینیمال و منحصر به‌فرد استفاده کرده است. این طراحی استفاده از کپی و تصاویر را محدود می کند و فضای خالی را می پوشاند.

جذاب‌ترین چیزی که در این وبلاگ وجود دارد، استفاده از تصاویر شاخص برای همه پست ها است. علاوه بر این در بالای صفحه یک بنر دارد که یک پست خاص یا آخرین پست را نمایش می‌دهد. این آیکن ها روشن هستند، جعبه هایی رنگی که چشم خوانندگان را به خود جذب می کنند و به آن ها القا می کنند که هر پست در چه موردی است. روش کارآمدی که همه چیز را درباره طراحی این بلاگ به طور واضح و خوانا بیان می کند.

بهترین وبلاگ های دنیابه طور کلی ما قبلاً از میکروسایت « Stories» مایکروسافت استفاده کرده ایم. برای احیای برند یک مدرسه قدیمی چه راهی بهتر از یک وبلاگ زیبا و تعاملی که دارای یک محتوای  برندسازی شده الهام بخش است؟  علاوه بر این، طرح مربعی این استوری ها یادآور لوگوی مایکروسافت است که به یک ثبات برند ارزشمند دست پیدا می کند.

Microsoft Stories یک نمونه اصلی از این است که چطور یک وبلاگ کاری می تواند به بزرگترین دستیار برای تمام کار برندسازی دوباره دست پیدا کند.

در سال های اخیر مایکروسافت در رقابت گسترده ای با اپل، روی شخصیت دادن به برند خود کار کرده است. میکروسایت « Stories» یک شعار ساده دارد: «یک نگاه درونی به افراد داشته باشید، مکان ها و ایده هایی که ما را حیرت زده کرده اند.»، به این ترتیب این روی نرم تر مایکروسافت برای حرف زدن است.

هم از لحاظ محتوا و هم از لحاظ زیبایی می‌توانید از بلاگ خود برای ایجاد ارتباط و انتقال پیام یک برند خاص استفاده کنید.

بهترین وبلاگ های دنیایکی از پارامترهای مهم برای طراحی یک وبلاگ خوب، داشتن استایل و تم رنگی با ثبات است، به طوری که ۸۰% از افراد می گویند که رنگ‌‌ها شناخت آن‌ها را از برندها افزایش می دهد.

باید بررسی کنید که کدام ترکیب رنگی بهتر می‌تواند المان‌های مختلف طراحی شما را متحد کند. Pando وبلاگی است که چرخه استارت آپ را پیدا می‌کند و  از تنالیته رنگی آبی در بخش های مختلفی از سایت خود مانند پس زمینه، نوارهای برجسته و بخش های خاصی از متن استفاده کند. علاوه بر این از چندین فونت مختلف هم استفاده می کند. وقتی همه چیز از یک تم رنگی منسجم استفاده می کنند یکپارچه به نظر می رسند.

بهترین وبلاگ های دنیاDesign Milk، یک outlet آنلاین طراحی معاصر است که از طراحی بسیار ساده‌ای برای متمایز کردن پست های برجسته خود استفاده می کند. نوار کناری سمت راست که به طور مداوم در تمام طول مطالعه یک پست دیده می‌شود، برای نمایش تصاویر بندانگشتی مقالات دیگر فوق العاده است. علاوه بر این، این روش یک استراتژی برای ساختن لینک های داخلی است که خوانندگان را تشویق می کند بیشتر در سایت شما بمانند، پس استفاده از این ایده در طراحی سایت شما، علاوه بر جذابیت طراحی می تواند به بهبود سئوی سایت شما نیز کمک کند.

آیکن شبکه های اجتماعی در بالای صفحه گزینه دلپذیر و خوشایند دیگری هستند که به راحتی قابل مشاهده هستند و اشتراک گذاری محتوای Design Milk را ساده می کنند.

بهترین وبلاگ های دنیاFubiz، یک بلاگ هنر و طراحی و نمونه ای از یک طراحی تمیز است که ویژگی های جالبی دارد. در بالای صفحه بلاگ، خوانندگان می توانند پست های برجسته را از نوار کناری اسکرول کنند. در زیر آن یک جستجوگر خلاقانه است که بازدیدکنندگان می توانند پرسونای انتخابی خود (از عاشقان هنر گرفته تا برون سپاری.)، موقعیت مکانی و نوع محتوایی که دنبال آن می گردند را انتخاب کنند. از این قسمت خوانندگان می توانند محتوای ویژه خودشان را باز کنند.

تصویر هدر این بلاگ بسیار جذاب است و از چیزی به نام  روانشناسی«blue mind» استفاده می‌کند که می گوید دیدن آب های آزاد به طور طبیعی می تواند ما را به خود جذب کند. Fubiz با استفاده از این تصویر در یک تم رنگی طراحی قادر است بازدید کنندگان را به صورت بصری به محتوای خود جذب کند.

بهترین وبلاگ های دنیاعجیب نیست که این نوع طراحی برای یک سایت خبری با اسمی مانند « Webdesigner Depot» از لحاظ بصری جذاب است. چیزی که به طور مشخصی نظر کاربران را به خود جلب می کند نحوه ترکیب آیکن های شبکه های اجتماعی در هر پست است. در حالی که ما خواندن هر قسمت را پیشنهاد می کنیم، در دسترس داشتن این لینک ها به صورت آماده به بازدید کنندگان کمک می کند که عنوانی را که به نظرشان جذاب است، فوراً به اشتراک بگذارند. فلش های نویگیشن آن ها را در سمت راست ببینید، آیا تا به حال اسکرول از بالا تا پایین یک صفحه انقدر برای شما انقدر ساده بوده است؟

اگر بخواهیم کمی عمیق تر به آن نگاه کنیم، باید بگویم که تم رنگی، پس زمینه و فونت ها همه ثابت هستند که این وبلاگ را حرفه ای نگه می دارد اما همچنان با وبلاگ هایی که ممکن است ببینیم متفاوت است.

بهترین وبلاگ های دنیابه تصویر هدر نگاه کنید. رنگ های شفاف، پوشش وایرینگ، مردمک چشم و تضاد متن ها . این موارد چشم خوانندگان را درگیر می کنند.

Mashable محتوای صفحه اصلی خود را به سه قسمت قابل توجه تقسیم کرده است: پست های جدید با کوچکترین اندازه بندانگشتی، در سمت چپ لیست شده اند. پست های «What’s Rising» در ستون وسط با اندازه بندانگشتی بزرگ نمایش داده می شوند و پست های «What’s Hot» هم با اندازه بندانگشتی بزرگ در سمت راست نشان داده شده اند.

این رویکرد سه گانه برای نمایش محتوا می تواند به خوانندگان کمک کند که تصمیم بگیرند کدام نوع محتوا برای آن ها اهمیت بیشتری دارد، توجه بالاترین داستان یا پست های دیگری که در حال حاضر ترند هستند را جلب کند.

علاوه بر این، این که تعداد اشتراک گذاری پست ها نشان داده شده است، شکلی عالی از ثبات اجتماعی (social proof) است.

بهترین وبلاگ های دنیاصفحه اصلی Brit + Co واضح، تمیز و گرم است و افراد را جذب می کند. به هم ریختگی و بی نظمی در آن دیده نمی شود، درک محتوا را راحت تر می کند و طرح آن به شدت سازماندهی شده است. تصاویر رنگی مناسب با فصل که استفاده شده اند بسیار جذاب و البته بیانگر جریان و داستانی هستند که در دل محتوا نهفته است. به آیکن پینترست توجه کنید، وجود آیکن پینترست در بلاگ هایی که حاوی تصاویر جذاب هستند بسیار مهم است.

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

طراحی رنگی و استوار Tesco Living، بلاگ سایت فروشگاه زنجیره‌ای بریتانیایی Tesco بسیار جذاب و دوست داشتنی است. Tesco Living به تعادل خوبی از سادگی و برجستگی (simplicity and boldness) دست پیدا کرده است. طرح این بلاگ به شدت مینیمال است اما کسل کننده نیست. سایه های گرم و صمیمانه در همه دسته بندی‌های محتوا و عکس ها و سایه های رنگ های سایت برجسته است. این یک مثال عالی از نحوه دستیابی تصورات صحیح به یک ظاهر جذاب است. مخصوصاً اگر با مفهوم کلی برند شما تناسب داشته باشد.

بهترین وبلاگ های دنیاCrew Backstage، بلاگ پلتفرم Crew که مخصوص طراحان و توسعه دهندگان است، دارای یک طراحی بلاگ مینیمال و افسانه ای اما یک مورد منحصر بفرد آرام است. توجه داشته باشید که در بالای صفحه یک پست بلاگ با یک عنوان بزرگ، زیرعنوان و CTA برای مطالعه بیشتر وجود دارد. در سمت چپ یک CTA مینیمال وجود دارد که ارتباط با Crew یا یادگیری بیشتر را برای خوانندگان سایت راحت تر کرده است. علاوه بر این، این ثبات باز هم وجود دارد، تمام چیزهایی که در بالای صفحه قرار دارند شامل همان سایه آبی هستند که برای فراخوانی اطمینان برند نمایش داده شده است.

 

می‌خوای یه فروشگاه به وسعت اینترنت داشته باشی؟

ما حرفه‌ای‌ترین فروشگاه آنلاین رو برات طراحی می‌کنیم.

 

بهترین وبلاگ های دنیانه تنها کپی رایترهای عالی Innocent Drinks مردمی هستند بلکه طراحی بلاگ آن به خوبی یادآور این است که ضرورتی ندارد طراحی بلاگ ها چندان فانتزی باشد.

در بالاترین قسمت سمت چپ صفحه، به لوگو نگاه کنید که چقدر ساده، کارتونی و یادآور دوران کودکی است. این برای Innocent Drinks (معصومیت دوران کودکی) کارآمد است و برندی که نمایش داده شده است از طریق بلاگ شرکت حفظ شده است.

برای مثال فونت های رنگی با لوگو  مطابقت دارند و با صدای شوخ طبع و غیر رسمی برند هم راستا هستند. علاوه بر این لینک های آرشیو شده قابل حمل در سمت چپ صفحه که با دکمه های هندسی اشتراک گذازی در شبکه های اجتماعی در سمت راست صفحه تکمیل شده اند نیز دوست داشتنی هستند.

بهترین وبلاگ های دنیابلاگ عکاسی ۵۰۰px درست مانند Crew با یک مقاله ویژه و یک تصویر بزرگ و برجسته با تعریف بسیار زیاد برای جذب خواننده در آن آغاز می شود که به‌طور واضحی بیانگر موضوع بلاگ است. این جریان با تکیه بر قدرت عکاسی، محتوای با ارزش عکاسی را به نمایش می گذارد.

علاوه بر این، وجود لینک شبکه های اجتماعی به طور واضح در بالای صفحه، خوانندگان را با محتوا در تعامل نگه داشته اند و اشتراک گذاری عکس ها و محتواهایی را که دارای عکس هستند و احتمال دارد بیش از سه بار به اشتراک گذاشته شوند ساده کرده اند.

بهترین وبلاگ های دنیابلاگ هایی که موضوع آن‌ها به زندگی اختصاص یافته است توجه ما را به خود جلب می کنند. BarkPost، وبلاگ شرکت جعبه اشتراک سگ BarkBox به دلایل زیر، نمونه ای عالی از یک طراحی خوب است:

اول از همه ببینید که چقدر گرفتن اشتراک آن ساده است. CTA مربوط به آن دقیقاً در بالای محتوای ویژه است. آیکن های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی هم به راحتی قابل توجه هستند و البته همه با برند مطابقت دارند.

همچنین BarkPost توجه را به شرکت های خواهر آن نیز جلب می کند که زیر مجموعه پورتفولیوی برند Bark & Co هستند؛ اما در همان زمان بلاگ به جای اینکه به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای صاحبان سگ ها و دوست دارانشان سرویس دهد، محصولاتش را لنگ نمی کند.

بعضی از افراد می گویند سازمان های عام المنفعه نمی توانند بلاگ داشته باشند در حالی که چنین نیست و نویگیشن رنگی و واضح Goodwill خوانندگان را به المان های مهمی از این بلاگ می کشاند. پست ها به طور منظمی قرار گرفته اند و به راحتی برای خوانندگان قابل دسترسی هستند. بازدید کنندگان می توانند نوع اطلاعاتی را که برای آن ها مهم هستند با انتخاب یک موضوع از منوی کشویی بالای سمت راست انتخاب کنند.

مورد جذاب دیگری که وجود دارد، یک CTA مبتنی بر همکاری در متن مقدماتی است که از خوانندگان دعوت می کند در تولید محتوای بلاگ Goodwill مشارکت کنند. خدمات سازمان ۳۷ میلیون نفر را جذب کرده اند و اینجا یک راه برای اشتراک گذاری داستان آن ها یا دعوت از خیران برای توضیح درباره این است که چرا تصمیم گرفته اند از Goodwill  حمایت کنند.

بهترین وبلاگ های دنیابعد از موسسات عام المنفعه به مؤسسه خیریه water می رسیم که به طور فوق العاده ای از عکس های با کیفیت استفاده کرده است.

اخیراً این سازمان طراحی بلاگ خود را با استفاده از یک پست طولانی که به سالگرد ۱۰ سالگی آن ها اختصاص یافته است بهبود داده است. با استفاده از این فرصت برای اشتراک گذاری تأثیر آن در دهه گذشته، خیریه water با استفاده از متن مختصر و تصاویر روشن از رویداد سالیانه یک طراحی ساده انجام داده است.

بهترین وبلاگ های دنیاقبل از هرچیز جالب است بدانید که کار Johnny Cupcakes درست کردن کاپ‌کیک نیست بلکه در صنعت پوشاک فعالیت دارد. اما این شرکت به طور فوق العاده ای از محصولات پخت و پز برای بازی با نام برند خود استفاده کرده است و ساب دامین kitchen را برای بلاگ خود انتخاب کرده است.

علاوه بر این مخاطبان تمام کانال های Johnny Cupcakes درباره سازگاری نام برند اطلاعات دارند. رنگ های ساده و سازگاری فونت های بلاگ به ایجاد یک تجربه کاربری یکپارچه کمک می کنند، از فروشگاه گرفته تا محتوای اصلی، همه برای جلب توجه خوانندگان بلاگ، پر از تصاویر رنگی و برجسته هستند. همچنین اگر سایت را باز و از بالا به پایین اسکرول کنید، خواهید دید که تصاویر پس زمینه به طرز جالی تغییر می‌کنند اما موقعیت آن‌ها برای ورودهای مختلف ثابت است.

در نهایت امیدواریم که بررسی این وبلاگ ها بتوانند در طراحی و داشتن یک وبلاگ حرفه ای به شما کمک کنند. علاوه بر این اگر در طراحی وب سایت خود به‌ویژه در طراحی صفحات تماس با ما یا صفحات درباره ما که مهم ترین صفحات وب سایت شما هستند با سؤال یا ابهامی مواجه هستید، می‌توانید مطلب «۲۰ نمونه از بهترین صفحات تماس با ما» یا «۹ نکته مهم برای نوشتن متن صفحه درباره ما» را مطالعه و از نکات ذکر شده در آن‌ها کمک بگیرید.

منبع: hubspot

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا
۶ دیدگاه
 • وبلاگ هاشون چک کردم واقعا حرفه ای عمل کردن
  همیطور وبلاگ شما هم عالیه

  • کیوان کریمی‌پور 2018-12-11 at 11:20 ق.ظ

   خواهش میکنم ممنونم از فیدبک شما، خیلی خوشحالیم که مطالب مفید بوده براتون

 • زهره زارعی 2019-10-12 at 9:43 ق.ظ

  سلام
  ممنون از وبلاگ خوبتون و البته اطلاعات مفیدتون
  من تازه میخوام ی وبلاگ بسازم و هییییییییچ اطلاعاتی ندارم.ولی میخوام وبلاگم رو حداقل نیمه حرفه ای طراحیش کنم.میشه راهنماییم کنید که باید به چه منابع یا اشخاص یااا…..رجوع کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 • کسب درآمد از اینستاگرام 2019-12-02 at 8:12 ب.ظ

  ممنون از شما

 • عالی بودن…ای کاش از وبلاگ های برتر ایرانی هم بتونم مشاهده کنم

 • جالب بود…خوبه که حرفای آدم و باورهاش در وبلاگی ماندگار، ازش باقی بمونه…
  و عااالی بود.

Subscribe for free resources and news updates.