ترفندهایی برای ایجاد تعامل در شبکه های اجتماعی

ترفندهایی برای ایجاد تعامل در شبکه های اجتماعی

ترفندهایی برای ایجاد تعامل در شبکه های اجتماعی 1350 500 مصلایی

همه بازاریاب ها و کسب و کارها در تلاش برای یافتن راه های جدیدی برای حفظ توجه مخاطبان خود هستند. دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی شما نیز نیاز به تنوع دارند. اگر تنوعی ایجاد کنید و گذاشتن پست های تکراری مشغول شوید، آن ها را برای همیشه از دست خواهید داد. عدم تعامل با مشتریان یعنی از دست دادن مشتریان. در ادامه ترفندهایی را می خوانیم که تعامل مخاطبان در شبکه های اجتماعی شمارا افزایش می دهد.

۱-سوال بپرسید:

هر فردی نظر خاص خودش دارد، افراد در شبکه های اجتماعی بسیار مشتاق هستند که نظرات خودشان را بیان کنند. با پرسیدن سوال های متفاوت و جذاب مخاطبان را به چالش بکشید و با نظرات و سلایق آن ها آشنا شوید.

۲-مشاوره و راهنمایی های رایگان بدهید:

مخاطبان شما همیشه به دنبال راهنمایی هایی هستند که آنها یا اطرافیانشان بتوانند ازآن ها استفاده کنند. فراهم کردن محتوای ارزشمند مخاطبان شما رامتعهد کرده وآنها را به اشتراک گذاری مطالب تشویق می کند .

پست های مشاوره ای فرصتی برای هدفمند کردن و ارتقاء محتوای قدیمی شما هستند. شما همچنین می توانید از محتوای منابع دیگر نیز استفاده کنید که به شما و برندتان درمورد موضوع، اعتبار می بخشند.

۳-مخاطبان خود را به دو گروه تقسیم کنید:

آیا می خواهید کاربران خود را به سطح بالاتری انتقال دهید؟ دنبال کنندگان و مخاطبان خود را در پستهای رقابتی مستقیم تقسیم کنید و تشویقشان کنید تا یک جهت را انتخاب کنند. این روشی هوشمندانه برای فهمیدن ترجیحات محصول مشتریان و دیگر موارد مورد علاقه برای بهبود استراتژی بازاریابی شما است. دربرخی موارد، پست های سرگرم کننده باعث تعامل شده و موجب سرگرمی بین طرفدارن می شوند .

  • اسنپ چت یا اینستاگرام؛ شما درکدام گروه قراردارید؟
  • آیا می دانید که ما بازی پوکمون گو را در کافه خود داریم؟ فریاد بزنید و به تیم خود بگویید که چه کسی این بازی را خواهد برد؟

 

چطور از طریق شبکه‌های اجتماعی مشتری جلب کنم؟

برای افزایش فروش، مدیریت شبکه های اجتماعی خودت رو به ما بسپر!

 

۴-روند ها و موضوعات روز را دنبال کنید:

فضایی در تقویم اجتماعی خود برای پوشش موضوعات و ترند های روز ایجاد کنید. مسائل بسیار مرتبط با کسب وکار شما، می توانند تاثیر قابل توجهی داشته باشند از جستجو و جذب هشتک های مرتبط اطمینان حاصل کنید تا دیگران به آسانی بتوانند شما راپیدا کنند، حتی اگر آن ها ازقبل درمورد شما مطلع نبوده باشند یا بر روی برند شما سرمایه گذاری نکرده باشند. استفاده ماهرانه از هشتک ها، تعاملات را بیش از ۲۱ درصد افزایش می دهد. حتی می توانید از هشتگ های ایجاد شده استقاده کنید، به عنوان مثال هشتگ #چالش_مانکن !!!

بازاریابان شبکه های اجتماعی به خوبی می توانند از این نوع روندها استفاده کنند. می توانید چالش مانکن ما را در آپارات ببینید.

۵-ویدئو ارسال کنید:

با خدماتی همچون اسنپ چت، وین، اینستاگرام و گزینه های برنامه های زنده و محلی فیس بوک، به اشتراک گذاشتن ویدئو بسیار آسان تر از قبل شده است. ویدئو به مخاطبان شما یک نگاه درونی از کسب وکار و فرهنگ شما می دهد و آن را در سطح فردی به برند شما و کارکنانتان مرتبط می کنند.

فراموش نکنید مصرف کنندگانی که ویدئو را تماشا می کنند دو برابر بیشتر امکان خرید دارند. بررسی های انجام شده توسط Invodo همچنین نشان داده است که کاربران ویدئوهای موبایل، مطالبی را که مشاهده می کنند با دیگران به اشتراک می گذارند.

هم چنین ارسال ویدئو های آنلاین یکی از روش های پرطرفدار سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. می توانید این محتوا را بخوانید.

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

۶-استفاده از نوستالژی:

این تاکتیک دیرینه یک علاقه همیشگی در بازاریابی سنتی بوده است. به اشتراک گذاشتن محتوایی درمورد احساسات روزهای گذشته توجه بخشی از مخاطبان را به خود جلب می کند و احساس آن ها را درگیر می کند. شما همچنین یک اتصال ماهرانه بین برند خود و احساسات مثبتی که کاربران شما از گذشته دارند ایجاد می کنید. برای مثال، خرده فروشی های لباس و مد می توانند تصاویری از شلوارهای جین ۱۹۸۰ یاجین JUNCO سال ۱۹۹۰ رابه اشتراک گذارند.

۷-استفاده از محتوای تصویری:

آیا می دانید که تصاویر ۵۳ درصد لایک بیشتر، ۱۰۴ درصد نظرات بیشتر و ۸۴ درصد کلیک بیشتراز طریق لینک ها نسبت به پست های متنی دریافت می کنند؟ عکس ها این امکان را فراهم می کنند که داستان را بصورت بصری بیان کنید، یک دید درونی از شرکت ارائه می دهند، حوادث را ترویج می دهند یا به سادگی از خوانندگان می خواهند تا تصاویر جالب را ضبط کنند. محتوای تصویری را در مکان مناسب به اشتراک گذارید، به همین نسبت، کیفیت backlink دریافت خواهید کرد.

در صورتی که از اینستاگرام برای توسعه کسب و کار خود استفاده می کنید بهتر است که از اکانت تجاری استفاده کنید اما اگر از اکانت معمولی استفاده می کنید هنوز هم دیر نیست، می توانید همین حالا اکانت خود را به اکانت تجاری تغییر دهید. برای راهنمایی در خصوص تبدیل اکانت معمولی به اکانت تجاری و استفاده از اکانت تجاری اینستاگرام (Instagram for Business) می توانید کتاب راهنمای ۵۰ صفحه ای ما را با عنوان «چطور از اینستاگرام برای بهبود کسب و کارمان استفاده کنیم؟» که به همین موضوع پرداخته است، دانلود و مطالعه کنید.

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.