لندینگ پیج یا صفحه ی فرود چیست؟

لندینگ پیج یا صفحه ی فرود چیست؟

لندینگ پیج یا صفحه ی فرود چیست؟ 1350 500 m.mohammadi

لندینگ پیج (Landing Page) یا همان صفحه ی فرود ، صفحه ‌ای جدا از صفحات اصلی وب سایت است که معمولا کاربر بر روی یک بنر یا آگهی کلیک کرده و به این صفحه ارجاع داداه می شود . در این نوع صفحات از منو استفاده نمی شود ، برای هر صفحه فرودی که طراحی می شود هدفی وجود دارد ، با این کار عمل نهایی مخاطب محدود شده و در نهایت آگهی دهنده به هدف اصلی خود می رسد .

چرا این صفحات مهم هستند؟

مسائله ای که بسیار قابل لمس است این است که ، سایر سایت ها و رقبا نیز مانند شما در گوگل و سایت های دیگر تبلیغ می کنند و به صورت مشترک کاربران را به صفحه ی اول سایت ارجاع می دهند. این نوع تبلیغ هدفمند نمی باشد زیرا این عمل صرفا معرفی سایت محسوب می شود. یکی از دلایل مهم به وجود آمدن صفحات فرود هدفمند سازی و هدایت بازدید کنندگان و ارجاع آن ها به یک صفحه مهم و سازمان دهی شده است. تا تبلیغات هدفمند و قابل ارزیابی باشند .

بیش ترین و رایج ترین دلیل استفاده از این صفحات به ۲ دلیل زیر میباشد:

  • دریافت اطلاعات کاربران برای بازاریابی اینترنتی ( Internet & Email Marketing )
  • معرفی و فروش محصولات و یا خدمات

عوامل موثر در صفحات فرود

عواملی که باعث می شود یک لیندینگ پیچ موفق باشد

  1. محدودیت بخش ها

هنگامی که کاربر وارد صفحه ی هدف شما می شود نباید گیج شود و راه دیگری به غیر از دادن اطلاعات خود به شما و خارج شدن  نباید داشته باشد. صفحه ی شما باید ساده باشد ، عناصر داخل صفحه نباید کاربر را از هدف دور کند. تنها لینک هایی را قرار دهید که حلقه وار کاربر را دوباره به صفحه برگرداند.

  1. ارزشمند باشد و هدف شما را بیان کند 

هدف اصلی طراحی این صفحات گرفتن اطلاعات از کاربران و ارائه خدمات و محصولات به آن هاست . در نظر داشته باشید نکات مثبت خدمات و محصولات را بیان کنید و بهتر است مشتریان باالقوه ی خود را معرفی کنید ، یا نظرات آن ها را به صورت نقل قول در صفحه بیان کنید.

  1. خلاصه اما مفید

متوسط ماندگاری مخاطبین در صفحه ی های هدف در بهترین حالت بین ۲ تا ۴ دقیقه است پس سعی کنید مطلب را پیچیده نکنید. به دلیل کمبود زمان و اینکه شما در این زمان محدود باید همه چیز را به کاربر نشان دهید ، از کاربر اطلاعات بگیرید و محصول و خدمات خود را معرفی کنید در این صورت باید همه چیز را خلاصه و مفید بیان کنید.

  1. قابلیت اشتراک گذاری

در ایران متاسفانه به دلایلی دسترسی ما به شبکه های اجتماعی  دچار مشکل است اما با این حال تعداد بسیار زیادی از بازدید کننده ها وب سایت ها اشتراک در این شبکه ها دارند شما با قرار دادن امکان اشتراک گذاری این امکان را برای خود ایجاد می کنید که به جمع بزرگی از کاربران معرفی شوید.

 

یک سایت خلاقانه و با تمامی امکانات می‌خوام!

خوب جای درستی اومدی تخصص ما همینه

 

  1. امتحان امتحان امتحان 

امکان دارد در ابتدا در طراحی این صفحات نیاز شما برطرف نشده و به نتیجه نرسید. شاید بهترین افراد و متخصص ترین افراد هم چندین لندینگ پیج ساخته اند و آزمایش کرده اند تا به نتیجه دلخواد برسند. بهترین کار و پیشنهاد ما به شما استفاده از گوگل انالیتیکز می باشد این سرویس گوگل به شما امکان میدهد صفحه ی خود را از همه نظر مورد بررسی قرار دهید و در هر چه موفق تر شدن صفحه ی شما کمک میکند.

انواع لندینگ پیج 

  • ارجاع دهنده ( reference )

در این صفحات میتوان تصویر متن و حتی فیلم مشاهده کرد .صفحاتی هستند که در آنها مخاطب مشخص است و سعی می شود در این صفحات لینک هایی قرار بگیرد که بازدید کننده را به صفحات مشابه هدایت کنند. این نوع صفحات بسیار موثر هستند در صورتی که بتوان محصول و یا فروشنده محصول را مشاهده .

 

  • معامله گر (transactional)

صفحاتی هستند که کاربر را وادار می کند و یا از کاربر می خواهد فرمی را کامل کند و یا نظرش را در مورد مواردی که در صفحه می بیند بیان کند. بهترین روش برای به دست آوردن اطلاعات و استفاده از انها در Email Marketing این نوع صفحات می باشد.به طور معمول در این صفحات از کاربر نام و نام خانوادگی او همراه با ایمیل دریافت می شود اما در بعضی شرایط خاص که اعتماد کاربر جلب شده باشد شماره تماس او نیز دریافت می شود.

 

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.