تأثیر شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

تأثیر شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

تأثیر شبکه‌های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ 1350 500 m.mohammadi

سال ها پیش از این شاید کسی باور نداشت که روزی بستری تحت عنوان شبکه‌های اجتماعی به یکی از واجبات زندگی بشریت تبدیل شود به صورتی که برای یک مرجع برای مطالعه آموزش، خبر، تبلیغات و فرهنگ‌سازی مورد استفاده قرار گیرد.

چه بسا شبکه‌های اجتماعی بر میزان مطالعه مخاطبین نیز تاثیر گذار بوده اند. تا پیش از این افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب‌ها مراجعه می‌کردند، این روزها افراد دیگر نیازی به مطالعه نمی‌بینند زیرا شبکه‌ های اجتماعی هر‌چیزی را در قالب فشرده در دسترس مخاطبین قرار می‌دهند. در این فضا نیاز به جستجوی حرفه ای برای یافتن مطالب مورد نظر نیست؛ زیرا محتواهای جذاب  و مفید در حجم کم و عناوین گیرا و حرفه ای در اختیار شما قرارا می گیرد. این موارد یکی از شاخصه‌های شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند و می‌توان از آن ها در حوزه های متفاوت از قبیل بازاریابی اینترنتی استفاده کرد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که شبکه‌های اجتماعی چه تأثیر مهمی در توسعه کسب و کار دارند.

 شبکه‌های اجتماعی و تاثیر  آن ها در بازاریابی

از جمعیت ۷٫۴ میلیاردی کره زمین ۳٫۷ میلیارد از فضای مجازی و اینترنت استفاده می‌کنند. از این جمعیت بزرگ ۲٫۸ میلیارد نفر کاربر های  فعال شبکه‌ های اجتماعی هستند . می توان گفت عده زیادی از افراد در جهان هر روز به ‌جای چک کردن حساب کاربری ، مطالعه روزنامه، نگاه کردن به ساعت و خواندن کتاب به طور دائم در حال چک کردن و مرور کردن شبکه‌های اجتماعی هستند. اکنون اگر شما مطلب یا مقاله ای برای مطالعه، دیدن یا شنیدن داشته باشید آن را در چه فضایی جستجو خواهید کرد؟

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

 

معمولا اگر به خواستار جذب درصدی از این جمعیت بزرگ باشید، باید از این فرصت استفاده کرده و به فکر تبلیغات در حوزه شبکه‌های اجتماعی باشید. این روز ها تجارت و پیشرفت اقتصادی، بدون حضور در فضای مجازی تقریباً غیر ممکن است.

گوشی‌های هوشمند و نقش  آن ها در گسترش شبکه‌های اجتماعی

از ۲٫۸ میلیارد مخاطب و کاربر فعال در شبکه‌های اجتماعی، نزدیک به ۲٫۵ میلیارد نفر از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده می‌کنند. گسترش روز افزون گوشی‌های هوشمند و قیمت مقرون‌به‌صرفه و مناسب آن ها سبب افزایش دسترسی به شبکه‌های اجتماعی شده است. علاوه براین بیشتر شبکه‌ها صرفاً برای سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند ارائه می‌شوند یا بیشتر قابلیت‌ها و ویژگی های آن ها تنها در نسخه‌های تلفنی در دسترس هستند. با این تفاصیر تبلیغ در چنین فضایی سبب رشد سریع برند و افزایش وفاداری مشتریان و متقاضیان می‌شود.

افزون بر تمام نکات بالا، شبکه‌های اجتماعی به دلیل جذب بالا، در بهبود رتبه وب‌سایت‌های اینترنتی هم بسیار مؤثرند. زیرا که یکی از روش ‌های سریع برای افزایش رتبه وب‌سایت‌ها، دریافت بک لینک ( تحت عنوان لینک هایی هستند که هر صفحه در وب، به وب سایت و یا یک صفحه ی مخصوص فرستاده شود. بک لینک می تواند از یک وب سایت باشد و یا یک دایرکتوری ) از شبکه‌های اجتماعی است.

به طور کلی، از نظر گوگل هر لینک خارجی به سایت شما، برایتان یک بک لینک به حساب می آید اما باید حواستان به اعتبار این سایت و نتیجه ای که برای شما خواهد داشت، باشد. شبکه های اجتماعی نیز یکی از بهترین منابع برای جذب بک لینک هستند اما بک لینک های نوفالو! بک لینک های نوفالو به خودی خود هیچ تأثیری بر اعتبار سایت شما نخواهند داشت اما می توانند ترافیک بالایی را به سایتتان جذب کنند و از این طریق در اعتبار و رتبه سایت شما بسیار مؤثر خواهند بود. به عنوان مثال، در اینستاگرام که یکی از پر طرفدارترین و پر بازدیدترین شبکه های اجتماعی در ایران است، می توانید با قرار دادن لینک سایتتان در قسمت بیوگرافی اکانت خود یا قرار دادن لینک در استوری، از این شبکه اجتماعی بک لینک نوفالو بگیرید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

 

چطور از طریق شبکه‌های اجتماعی مشتری جلب کنم؟

برای افزایش فروش، مدیریت شبکه های اجتماعی خودت رو به ما بسپر!

 

بهترین و محبوب ترین نرم‌افزارهای پیام‌رسان

نرم افزارهای پیام‌رسان یکی از قسمت های مهم در حوزه بازاریابی اینترنتی هستند. در ایران، تلگرام به‌عنوان یک پیام‌رسان بیشتر از دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توئیتر و اینستاگرام کاربر دارد. بر اساس اطلاعات تهیه شده در مجموع تمام کشورهای دنیا واتس‌اپ، وی‌چت و مسنجر به ترتیب محبوب ترین و پرطرفدارترین نرم افزار های پیام‌رسان جهان محسوب می‌شوند. در حالی که تلگرام تنها در ایران تحت ‌عنوان پیام‌رسان محبوب شناخته می‌شود؛ قاعدتاً روش تبلیغات در مناطق مختلف جغرافیایی نیز با هم فرق خواهد داشت. ویژگی های مفید تلگرام مانند ایجاد کانال توانسته طیف گسترده ای از افراد را به خود جذب کند. یک ویژگی که در دیگر برنامه‌ها و نرم افزار ها دیده نمی‌شود و امکان تبلیغات و بازاریابی اینترنتی را بسیار آسان تر کرده است.

با این حال در حال حاضر مؤثرترین رسانه اجتماعی بر کسب و کارهای ایرانی و بازار آن ها، اینستاگرام است. اما تنها داشتن اکانت اینستاگرام و انتشار پست در آن باعث بهبود و توسعه کسب و کار شما نمی شود بلکه باید با اصول و روش صحیح استفاده از اینستاگرام و انتشار صحیح پست در آن آشنا باشید. به این منظور می توانید کتاب راهنمای اینستاگرام که به شرح استفاده صحیح از اکانت تجاری اینستاگرام برای بهبود و توسعه کسب و کارها پرداخته است را مطالعه کنید. برای دانلود این کتاب، روی دکمه زیر کلیک کنید.

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.