۶ گام یک استراتژی لینک بیلدینگ موفق

استراتژی لینک بیلدینگ

۶ گام یک استراتژی لینک بیلدینگ موفق

۶ گام یک استراتژی لینک بیلدینگ موفق 1350 500 مجید رجبی

لینک بیلدینگ و لینک ها برای سئو سایت بسیار مهم می باشند. لینک بیلدینگ باید یکی از اجزای استراتژی جامع سئو سایت شما باشد. نکته بسیار مهم این موضوع می باشد که لینک بیلدینگ باید جزو لاینفک استراتژی توسعه سئو باشد. لینک ها باید به ایجاد ترافیک سایت شما کمک کنند. در این مطلب شما را با ۶ گام استراتژی لینک بیلدینگ اصولی آشنا میکنیم.

ایجاد بک لینک به عنوان جزئی از استراتژی رشد شما

لینک ها به سایت شما کمک میکنند تا در رتبه بالاتری در نتایج جستجو قرار بگیرید. این تنها کاری نیست که لینک ها برای شما انجام میدهند. بک لینک ها به ترافیک سایت شما نیز میکنند تا بازدید کنندگان بیشتری را برای سایت خود فراهم کنید. زمانی که در حال تدوین استراتژِی لینک بیلدینگ خود هستید باید این نکته را در نظر داشته باشید که دلیل ایجاد لینک ها این می باشد که بازدید کنندگان را به صفحه مورد نظر هدایت کنند. از استراتژی لینک بیلدینگ برای گسترش مخاطبین ساییتان استفاده کنید و بک لینک ها را در سایت هایی ایجاد کنید که واقعا برای ساییان ترافیک ایجاد میکننند.

گام اول :

آشنا شدن با مخاطبین سایت

اگر می خواهید مخاطبین خود را گسترش دهید ، شما در ابتدا باید دریابید که چگونه می توانید مخاطبینتان را گسترش دهید یا چطونه می توانید مخاطبین جدید را پیدا کنید. شما باید دو نکته را بدانید: مخاطبین سایتتان در حال حاضر چه کسانی هستند و مخاطبین جامعه هدف چه علایقی دارند. برای دست یافتن به مخاطبین جدید و همچنین برای پی بردن به علایق آنها باید زمان زیادی را صرف کنید تا کاملا جامعه هدف خود را بشناسید و نیازها و علایق آنها را به دست بیاورید.

گام دوم :

یک لیست از وب سایت هایی که به نظر میرسد مورد علاقه مخاطبینتان است تهیه کنید

اگر شما تصویر واضحی از وضعیت فعلی خود و مخاطب مورد نظرتان در ذهن داشته باشید ، می توانید لیستی از سایت هایی که به شما کمک میکند تا به مخاطبین جدیدتان برسید تهیه کنید. سایت هایی را می توانید پیدا کنید که در حال حاظر مخاطبین شما را جذب کرده اند. ایجاد بک لینک در آن سایت ها به شما  کمک میکند تا مخاطبین جدید خود را به دست آورید.

 

چرا گوگل سایتم رو در صفحه اول نشون نمی‌ده؟

بهینه سازی و سئو رو برای سایتت شروع کن

 

گام سوم :

نوشتن محتوای بی­نظیر و منحصربفرد

برای اینکه سایت دیگر به مطلب شما لینک بدهند (یا مطلب شما را در سایت خودشان درج کنند) مطلب شما در عین سادگی باید منحصربفرد و جذاب باشد. و نکته مهمتر این می باشد که مطلب شما باید به اندازه کافی برای خواننده یا خریدار محصولات شما جذاب باشد. اطمینان حاصل کنید که بخش های مطلب شما به درستی ساختاربندی شده باشد و نگارش خوبی داشته باشد.

گام چهارم : مرتبط بودن مطالب با وب سایت ها

اگه شما یک پست عالی وبلاگ نوشته اید ، باید به لیست وب سایت هایی که در مرحله دوم تولید کرده اید مراجعه کنید و سایت هایی از لیست خود انتخاب کنید که به مطلب نوشته شده شما مرتبط هستند و مطلب خود را در آن سایت ها منتشر کنید. اگر شما رویکرد Long Tail Keyword (کلمات کلیدی طولانی) را انتخاب کرده باشید دایره سایت هایی که می توانید برای انتشار مطلب خود از آنها استفاده کنید نیز محدود می شود. تلاش کنید تا سایت ها و وبلاگ هایی را پیدا کنید که به موضوع خاص شما مرتبط باشند. این سایت ها به احتمال خیلی زیاد تمایل دارند تا مطلب شما را در سایتشان منتشر کنند و به شما لینک بدهند. نکته مهمتر این می باشد که افرادی که از طریق آن لینک ها وارد سایت شما می شوند به مطلب علاقه مند هستند و این مخاطبین احتمال زیادتری دارد که به مشتری تبدیل شوند.

گام پنجم :

انتشار مطالب

اگر شما تمام تلاش خود را کرده اید تا مطلب خوبی را آماده کنید و همچنین سایت های مرتبط به مطلب خود را پیدا کرده اید حالال نوبت انتشار مطلب می رسد. در این مرحله باید با صاحبان سایت ها و یا وبمستر سایت ها تماس بگیرید و از آنها درخواست کنید تا مطلب شما را در سایتشان قرار دهند و به شما لینک بدهند. مطلب و یا محصول خود را به آنها معرفی کنید و از آنها بخواهید تا در مورد آنها بنویسند و و به شما لینک بدهند.  بسیاری از مردم خوشحال میشوند در صورتی که محصول  شما را به صورت رایگان دریافت کنند در مورد آن بنویسند. شما می توانید از طریق ایمیل ، توییتر و یا از طریق تماس تلفنی از افراد تماس بگیرید. هرگز از ارسال ایمیل های اتوماتیک برای این منظور استفاده نکنید و تا حد امکان درخواست های خود را به صورت شخصی سازی شده بیان کنید.

گام ششم :

استفاده از شبکه های اجتماعی

اگر محتوای شما منحصربفرد باشد و به درستی ساختار بندی شده باشد ، با استفاده از شبکه های اجتماعی می توانید مخاطبین جدیدی را به دست آورید. مطمئن شوید که حتما در مورد مطلب خود توییت بروید ، شاید توییت را برای اشخاص خاصی که علاقه مند به مطلب شما هستند انجام دهید. فیسبوک هم یکی از شبکه های بسیار مناسب برای انتشار مطالب می باشد (حتی با اینکه در حال حاضر از فیسبوک کمتر استفاده می شود). هرچه افراد بیشتری مطالب شما را به اشتراک بگذارند و در مورد آن در شبکه های اجتماعی صحبت کنند شما بک لینک های بیشتری را به دست می آورید.

نتیجه گیری استراتژی لینک بیلدینگ

یک استراتژی لینک بیلدینگ موفق همیشه باید هدفش جذب مخاطبین جدید باشد ، مخاطبینی که به مطالب سایت شما علاقه مند هستند. یکی از نتایج بسیار خوب این استراتژی قرارگرفتن در رتبه های بالاتر گوگل می باشد.

 

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

 

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.