HEO چیست؟

heo چیست؟

HEO چیست؟

HEO چیست؟ 1350 500 m.mohammadi

HEO چیست؟

HEO به معنی جدید و تجربی می باشد که بر اساس دانش روانشناسی ، به دانش طراحی سایت وارد شده است . اگر دقت داشته باشید ، هر فردی در وهله ی اول به هر شی، عکس، مطلب، حتی افراد و تمام اجسام، ابتدا به قسمت خاصی از آن توجه می نماید. با توجه به این مسئله، متخصصان به طراحان سایت ها توصیه کرده اند که به این نقاط حساس توجه داشته باشند و در طراحی وب سایت خود از این مسئله بهره بیشتری ببرند.

البته که در خیلی از موارد انسان های دقیق و طراحان سایت با دقت از این نقاط حساس در طراحی خود بهره برده اند. زیرا با توجه به دید خود از این مناطق برای مطالب پر بازدید خود بهره برده اند. معنی و مفهوم HEO مفهومی جدا از کلمه SEO می باشد. و به تمام موارد ظاهری سایت برای کاربران می پردازد. مواردی از قبیل طریقه ی چیدمان صفحه، رنگ ها، فونت ها و…

heo چیست

 دلیل جذب یک قالب گرافیکی سایت برای مخاطب چیست؟

متخصصان و طراحان سایت به دنبال این نکته همه، همراه با مشاوران، روانشناسان و کارشناسان دانش طراحی، مواردی را برای جذب بازدید کننده به طراحی سایت خود پیدا کردند؛ که این موارد امروزه مفهومی به نام HEO پیدا کرده است، که مخفف کلامات Human Experience Optimization می باشد که به معنای « تجربه بهینه سازی چیدمان سایت » و در معنای لفظ برای طراحان سایت و مخاطبان به معنای « تجربه بهینه سازی چیدمان سایت » می باشد.

این روزها در ایران بسیاری از طراحان سایت و متخصصان به این مورد توجه ندارند که چیدمان صفحه و رنگ و فونت قلم ها هم می توانند در سئو و بهینه سازی سایت آن ها تأثیر داشته باشد و سبب جذب بیشتر بازدید کننده و ماندگاری آن ها در سایت هایشان شود. مسئله ای که امروزه بسیاری از طراحان سایت های خارجی آن را رعایت می کنند اما تعداد اندکی از شرکت طراحی سایت داخلی از جمله شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا این اصول و قواعد را رعایت می کنند و به بهینه سازی طرح و قالب سایت ( یا HEO ) در کنار بهینه سازی سایت یا سئو سایت مخاطبین خود اهمیت می دهند.

 

یک سایت خلاقانه و با تمامی امکانات می‌خوام!

خوب جای درستی اومدی تخصص ما همینه

 

به غیر از جذب کابران زیاد برای وب سایت، باید به این نکته توجه داشت که نحوه ی نمایش سایت برای آن ها خسته کننده نباشد. بازدید کننده ای که وارد وب سایت می شود، نباید با توجه به رنگ و فونت و چیدمان صفحه دچار سر در گمی و گیجی شود.

کاربر باید بتواند بدون آنکه دچار خستگی و سردر گمی شود، به آسانی مقالات و مطالب را مطالعه کند. علاوه بر این باید این امکان را داشته باشد که مطالب و مقالات مورد نظر خود را در دسته بندی خاص آن مطلب مشاهده کند. کاربر همچنین باید بتواند خلاصه ای از مطالب یا مقالات هر پست را قبل از باز کردن آن مطلب یا مقاله ببیند تا در صورت نیاز مطلب را کامل مطالعه کند.

این ها مواردی هستند که باید در طراحی سایت رعایت شوند تا به غیر از سئوی مناسب دارای HEO خوب و ظاهر مناسب تری برای کاربران باشد. در صورتی که به طراحی سایت و مباحثی از این قبیل علاقه دارید یا اگر پشتیبان سایت یا وبلاگی هستید یا آن را مدیریت می کنید، توصیه می شود مطالب مرتبط با سئو و HEO  را مطالعه کنید تا بتوانید سایت خود را بهینه و رتبه آن را در صفحات بالا ببرید.

این روز ها مجموعه های بسیاری کار طراحی سایت انجام می دهند ولی تعداد کمی از آن ها به تمام این موارد و اصول و قواعد طراحی سایت و بهینه سازی سایت، اشراف دارند. بنابراین بهتر است برای طراحی سایت به سراغ این شرکت ها برویم که لابراتوار رسانه یکی از همین مجموعه ها است.

نکات موثر در heo سایت و قالب وردپرس

بعضی موارد که در بهینه سازی تجربه و رابط کاربری تأثیر دارند و در طراحی قالب وردپرس نیز بهتر است رعایت شوند تا بازدهی بیشتری حاصل شود عبارتند از:

  • ساختار نوشته ها و لینک های سایت
  • طرز چیدمان عناصر و صفحه آرایی در صفحه وب سایت
  • رنگ و نوع فونت مورد استفاده برای متن سایت

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه سئو و طراحی سایت با ما در ارتباط باشید .

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.