Negative Keyword در گوگل ادوردز و کاربردهای آن

adwords negative keywords

Negative Keyword در گوگل ادوردز و کاربردهای آن

Negative Keyword در گوگل ادوردز و کاربردهای آن 1350 500 مجید رجبی

کلمات کلیدی منفی در گوگل ادوردز

اگر شما تازه کار باشید در کار با گوگل ادوردز و یا کاربر حرفه ای باشید با تجربه های فراوان در راه اندازی کمپین های ادوردز ، باز هم در تلاش هستید تا بهترین کلمات و عبارات کلیدی را برای کمپین خود داشته باشید تا بهترین بازخورد را دریافت کنید از گوگل ادوردز.

کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords)

همانطور که شما می دانید گوگل ادوردز مانند مزایده است ، و روشی که شما در بالای نتایج برای مخاطبین نمایش داده شوید برمبنای هزینه ای می باشد که برای کلمات کلیدی انتخاب انتخاب میکنید. اگر هزینه کلمه کلیدی شما مناسب باشد و آگهی شما مرتبط (ad relevance) نیز باشد ، شما شانس این را دارید که در معرض دید مخاطبین قرار بگیرید.

negative keywords چیست

اما اگر شما بخواهید آگهی تان برای مخاطبین نامرتبط نمایش داده نشود چکار باید بکنید ؟ این زمانی است که کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) وارد کار می شود.

تصور کنید که سازمان شما تقویم “calendar” تولید می کند. برای فروش محصولات خود قصد دارید از گوگل ادوردز استفاده کنید و در نظر دارید که زمانی که مخاطبین با عبارت calendar و یا monthly calendar جستجو می کنند شما نمایش داده شوید همچنین می خواهید با کلمات دیگری که مرتبط با کسب و کار شماست نمایش داده شوید.

اگر شما تولید کننده تقویم های چاپ شده هستید که مردم آنها را در دفاتر کار ، آشپرخانه و یا مکان های دیگر قرار می دهند ، نیازی ندارید که با عباراتی مانند “تقویم آنلاین” یا “پرینت تقویم” آگهیتان نمایش داده شود ، شما باید این کلمات را از کمپین خود کنید و برای این کار این کلمات و عبارات را در بخش کلمات کلیدی منفی Negative Keyword وارد میکنید. کلمات کلیدی منفی به موتور جستجوی گوگل می گوید که چه عباراتی مرتبط با کسب و کار شما نیست.

چگونه کلمات کلید منفی را پیدا کنیم

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن کلمات کلید منفی حدس زدن می باشد و این حدس زدن برپایه بررسی عبارات جستجوی افراد می باشد. برای این کار می توانید از Adwords Keyword Planner و گزارش عبارات جستجو شده (Search Term Report) استفاده کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی منفی با استفاده از Keyword Planner

Adwords Keyword Planner جهت معین کردن هزینه کلمات کلیدی به شما کمک می کند نه برای حذف کردن آنها. (برای گوگل مهم نیست که شما هزینه اضافه تری را برای کلماتی که نیاز ندارید بپردازید) اما شما می توانید از این ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی منفی خود استفاده کنید. زمانی که شما عباراتی مانند Calendar را جستجو می کنید ، شما کلمات کلیدی مرتبط با calendar را پیدا میکتید به علاوه ارزش جستجویی (Search Volume) و میزان رقابت آنها.

پیدا کردن negative keyword با استفاده از keyword planner

اگر شما عباراتی را دیدید که مرتبط با کسب و کار شما نبود مانند free یا printable آنها را درنظر داشته باشید که در لیست کلمات منفی خود اضافه کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی منفی با استفاده از گزارش عبارات جستجو شده (Search Terms Report)

گزارش عبارات جستجو شده به شما نشان میدهد که کاربران با چه عباراتی جستجوی خود را انجام داده اند و با آنها بر روی تبلیغات گوگلی شما کلیک کرده اند. با استفاده از گزارش عبارات جستجو شده می توانید به راحتی لیست کلمات کلیدی منفی خود را در کنار کلمات کلیدی کاربردی خود تهیه کنید.

به عناون مثال ، شما می توانید نتایج گزارش عبارات جستجو شده (Search Terms Report) را بر اساس بالاترین میزان impression مرتب سازی کنید ، این فیلتر نتایج را بر اساس بیشترین عبارات جستجویی که مخاطبین جستجو کرده اند و آگهی شما دیده اند نمایش خواهد داد. این نتایج را همچنین می توانید بر اساس بالاترین نرخ کلیک (CTR – Click Through Rate) یا بالاترین نرخ تبدیل (Click Through Conversion) نیز مرتب سازی کنید. عباراتی که شما برای کمپین تان انتخاب کرده اید و کلمات مناسبی به نظرتان میرسید ممکن است در واقعیت کلمات خوبی برای شما نباشند. اگر این اتفاق افتاد شما باید آن کلمات را در لیست کلمات کلیدی منفی خود اضافه کنید حتی اگر آن کلمات به کسب کار شما یا محصولات شما نزدیک و مرتبط باشند.

تعدادی از افراد به همین برای انتخاب و تشکیل لیست کلمات کلیدی منفی خود اکتفا می کنند ، اما شما نباید تنها به همین روش بسنده کنید. برای تشکیل لیست کلمات کلیدی منفی خود راه های مختلف دیگری را نیز پیش بگیرید.

 

می‌خوای بدونی چجوری بدون سئو رتبه اول گوگل بشی؟

جواب ساده است؛ با طراحی و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل ادوردز

 

از تحقیق در مورد رقیبان (Competitive Research) نیز برای تهیه لیست کلمات کلیدی منفی استفاده کنید

در گوگل کلمه کلیدی اصلی خود را جستجو کنید . با این کار گوگل مرتبط ترین نتایج مرتبط با کلمه مورد جستجوی شما را نشان خواهد داد سپس نتایج جستجو گوگل را بررسی کنید و عبارات و کلماتی را که مرتبط با کسب و کار شما نیستند را به لیست کلمات کلیدی منفی خود اضافه کنید.

پیدا کردن negative keywords

در انتهای فرآیند شما لیستی که از کلماتی خواهید داشت که مرتبز با کسب و کار شما نیستند و می توانید آنها را در بخش کلمات کلیدی منفی گوگل ادوردز خود وارد کنید.

 

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا

Subscribe for free resources and news updates.