۲۰ نمونه از بهترین صفحات تماس با ما (بخش اول)

صفحات تماس با ما

۲۰ نمونه از بهترین صفحات تماس با ما (بخش اول)

۲۰ نمونه از بهترین صفحات تماس با ما (بخش اول) 1350 500 مریم لاله

صفحات تماس با ما را دست کم نگیرید! در حالی که اغلب افراد طراحی سایت های خوب را منوط به داشتن یک صفحه اصلی، بلاگ یا صفحه محصولات خوب می دانند اما  مهم ترین بخش در هر سایت، صفحه تماس با ما است.

بسیاری از طراحان وب سایت، طراحی و تأمین محتوای صفحات تماس با ما را در آخرین اولویت خود قرار می دهند. تصور کنید از ساخت اولین وب سایت دنیا تا کنون چقدر صفحه تماس با ما با طرح های مشابه ساخته شده است، در حالی که بخش های دیگر این سایت ها طرح های منحصر به فرد، به روز و زیبایی داشته اند. استفاده از طرح های تکراری برای صفحه تماس با ما یک اشتباه بزرگ است، این صفحات مهم ترین قسمت از سایت شما هستند. در بسیاری از سایت ها، پر بازدیدترین صفحه، همین صفحه تماس با ما است. پس در طراحی سایت باید به طراحی این صفحه، اولویت بالایی بدهید.

معمولاً بهترین صفحات تماس با ما دارای ویژگی های زیر هستند:

  • توضیح درباره دلایلی که باعث نیاز مخاطبین به تماس با سایت می شود و شرح این موضوع که این سایت چه طور می تواند به آن ها کمک کند.
  • شامل یک آدرس ایمیل و یک شماره تلفن که به کاربران امکان ارتباط سریع با سایت و دسترسی سریع به اطلاعات صحیح را می دهند.
  • شامل یک فرم کوتاه و خلاصه با فیلدهایی که به مدیران سایت کمک می کند بفهمند چه کسی با آن ها تماس گرفته است.
  • شامل یک دکمه call-to-action برای نگه داشتن کاربران بر روی سایت و ارائه یک سرویس دیگر برای مخاطبینی که علاقه ای به پر کردن فرم ندارند.
  • به نمایش گذاشتن نوع تفکر مجموعه و مدیران آن با استفاده از چیزهایی مانند لیست آخرین مطالب بلاگ یا مقالاتی که درمورد مجموعه آن ها در خبرگزاری ها منتشر شده است.
  • لینک حساب های کاربری مجموعه در شبکه های اجتماعی مختلف مثل: توییتر (Twitter)، فیسبوک (Facebook)، اینستاگرام (Instagram)، لینکدین (LinkedIn) و… برای ایجاد یک راه تعامل میان کاربران و مجموعه.
  • هدایت کاربران به یک صفحه که به آن ها توضیح می دهد کی و چه طور می توانند با مجموعه تماس بگیرند.

در ادامه ما ۲۰ نمونه از بهترین صفحات تماس با ما که می توانید از آن ها برای طراحی صفحه تماس با مای سایت خود الگو بگیرید و در طراحی های خود از آن ها استفاده کنید را در دو مقاله به شما معرفی کرده ایم.

صفحه تماس با ما در سایت Tune

صفحات تماس با ما

صفحه تماس با مای سایت Tune ویژگی های مثبت بسیار زیادی دارد: اول طراحی زیبا، دوم دکمه calls-to-action ، سوم نمایش واضح اطلاعات به کاربران و چهارم فرم تماس با ما برای پاسخ به سؤالات خاص کاربران.

چیزی که طراحی صفحه تماس با ما را در سایت Tune متمایز می کند، نوع خوش آمد گویی آن ها است. با نوشتن دو جمله: « We’re ready to lead you into the future of mobile marketing » (ما آماده ایم که شما را به آینده دنیای موبایل مارکتینگ هدایت کنیم) و «Get in touch with us» (با ما در تماس باشید)، به مخاطبان این حس را القا می کند که آن ها در مرکز توجه قرار گرفته اند؛ موضوعی که در بسیاری از کسب و کارها به آن توجهی نمی شود و حتی موجب حس بی اهمیتی به مخاطبان می شود. اما شما می توانید با مخاطبان خود صمیمانه تر رفتار کنید و با صفحه تماس با ما در سایت خود، حس بهتری را به آن ها منتقل کنید. در نهایت باید از مخاطبان خود بخواهید که با شما تماس بگیرند. مخاطبان شما باید توجیه شوند که ارتباط با شما برای آن ها سودمند است و به آن ها کمک می کند.

صفحه تماس با ما در سایت Achieve3000

صفحات تماس با ما

مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر، بازدید کنندگان سایت Achieve3000 بسیار متنوع هستند، از اقشار مختلف جامعه تشکیل شده اند و دلایل ارتباط آن ها با مجموعه هم بسیار متنوع است. این همان چیزی است که باعث شده آن ها با مخاطبان خود نه با یک رویکرد یکپارچه، که با رویکردهای مختلفی ارتباط برقرار کنند.

طراحی سایت Achieve3000 بر یک رویکرد جامع و صحیح استوار شده است. وقتی صفحه تماس با مای سایت Achieve3000 را باز می کنید، با یک تصویر زیبا و چند عبارت رو به رو می شوید که به مخاطبان توضیح می دهند چطور می توانند با آن ها تماس بگیرند. در این قسمت شما با سه گزینه رو به رو می شوید:

  • درخواست دمو (قسمتی برای درخواست آشنایی با سایت و سرویس های آن)
  • درخواست نمایندگی فروش
  • تماس با بخش ارتباط با مشتریان

مانند نمونه ای که در تصویر زیر می بینید؛ هرکدام از این گزینه ها به یک لندینگ پیج هدایت می شوند.

بهترین راه برای رسیدگی به نیازهای مخاطبان مختلف سایت شما چیست؟ شما در طراحی سایت خود و صفحه تماس با مای آن باید به نکاتی که در هر کدام از این نمونه های تماس با ما آمده است، توجه کنید.

در ادامه نمونه ای از یک لندینگ پیج مخصوص پاسخ به سؤالات مشتریان را می بینید:

صفحات تماس با ما

صفحه تماس با ما در سایت Choice Screening

بهترین ویژگی صفحه تماس با مای سایت Choice Screening، محتوای آن است به طوری که نمی توانست بهتر از این باشد. این صفحه با یک عنوان مختصر و جذاب شروع شده است: «با یک نفر حرف بزن».

صفحات تماس با ما

در ادامه این عنوان جذاب، با صفحه‌ای رو به رو می شوید که بسیار خوب سازماندهی شده است. این صفحه شامل اطلاعات تماس و ایمیل دپارتمان های مختلف است که در ادامه آن یک فرم تماس با ما هم وجود دارد. معمولاً استفاده از فرم ها در صفحات تماس با ما کمی طولانی و خسته کننده است اما برای سایتی که در هر زمینه ای بررسی های اساسی انجام می دهد، احتمالاً داشتن اطلاعات کاربران برای رسیدگی به تمام نیازهای آن ها، ضروری است.

در طراحی فرم تماس با ما و تعداد فیلدهای مورد نیاز در آن، باید به مهم ترین سؤالاتی که در آینده با آن ها رو به رو می شوید فکر کنید. تعداد فیلدهای فرم شما باید به اندازه ای باشد که بتواند در کوتاه ترین و ساده ترین حالت ممکن با مخاطبان شما ارتباط برقرار و به آن ها کمک کند. با این حال ممکن است فرم های تماس با مای طولانی برای برخی از کسب و کارها هم مناسب باشد، اما نه چنین مواردی!

آیا به جمله «محتوا پادشاه است» ایمان آورده ای؟

اگر نه یه جای کارت ایراد داره، ما با بازاریابی محتوا فروشت رو چند برابر می‌کنیم

صفحه تماس با ما در سایت Atlas 1031 Exchange

در نگاه اول به صفحه تماس با مای سایت Atlas 1031 Exchange ، متوجه خواهید شد که طراحی این صفحه از هر لحاظی فوق العاده است. اولین موردی که به چشم می خورد، عملکرد فوق العاده آن است.

صفحات تماس با ما

در این صفحه شرح داده می شود که سایت آن ها چه طور به مخاطبان کمک می کند و چطور به سؤالات آن ها پاسخ می دهد: «ما عمیقاً برای سؤالات شما ارزش قائلیم و سعی می کنیم به بهترین شکل ممکن به سؤالات شما پاسخ دهیم.» بعد از آن توضیح داده شده است که چطور به سؤالات مخاطبان پاسخ داده می شود، مثلاً به مخاطبان قول داده است که در کمتر از ۱۲ ساعت یک جواب کوتاه دریافت کنند. همچنین این صفحه شامل یک اطلاعات تماس ساده و واضح، دکمه های مربوط به لینک شبکه های اجتماعی، لینک های پیشنهادی و حتی یک لیست از مطالب اخیر بلاگ سایت است.

صفحه تماس با ما در سایت Morroni

صفحات تماس با ما

بیایید با هم صادق باشیم، این روزها اغلب افراد به جای تماس با شرکت ها و حرف زدن با بخش های مختلف، ترجیح می دهند یک فرم ساده پر کنند و خیلی سریع و راحت، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. وقتی قرار است سؤالی را در فرم تماس با مای سایت خود مطرح کنید، مطمئن شوید سؤالی را انتخاب کرده اید که به مخاطبان سایت شما کمک می کند و درک درستی از کسب و کار شما  به آن ها می دهد یا حتی این امکان را به شما می دهد که صلاحیت آن ها را به عنوان یک لید بالقوه ارزیابی کنید.

البته برخی از افراد هم دوست دارند مستقیماً با شرکت ها تماس بگیرند. کار جالب دیگری که Morroni در طراحی صفحه تماس با مای سایت خود انجام داده است، به چالش کشیدن بازدیدکنندگان هنگام طرح یک سؤال، برای اثبات این موضوع است که آن ها انسان هستند و نه ربات!

«ریاضیت چطوره؟ ۲+۵=؟»

صفحه تماس با ما در سایت Pixpaصفحات تماس با ما

اگرچه هدف اصلی صفحات تماس با ما در سایت ها، کمک به بازدید کنندگان برای در ارتباط بودن با شرکت ها است اما همیشه بازدیدکنندگان دیگری هم به سایت ها سر می زنند که علاقه ای به پر کردن فرم تماس با مای آن ها ندارند. در این حالت، استفاده از یک CTA ثانویه کوچک می تواند کار درستی باشد.

این دکمه CTA می تواند یک دکمه ساده برای هدایت مشتریان به بلاگ، صفحه محصولات سایت یا دانلود یک فایل راهنما، یک تصویر یا یک ویدئو باشد. در صفحه تماس با مای Pixpa، در انتهای صفحه از یک CTA استفاده شده است که به کاربران امکان استفاده از یک دوره آزمایشی رایگان را می دهد. به این ترتیب، آن ها به بازدیدکنندگان سایت خود که برای دریافت نمایندگی فروش به سایت آن ها می آیند، بها می دهند. در طراحی سایت ، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که چقدر برای مشتریان خود ارزش قائلید و تا چه اندازه به نیازها و سلایق آن ها اهمیت می دهید.

صفحه تماس با ما در سایت PeopleMetrics

صفحات تماس با ما

گاهی اوقات، ساده ترین رویکرد، بهترین رویکرد است. صفحه تماس با مای سایت PeopleMetrics بسیار واضح است، متن خوبی دارد و دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که برای آن طراحی شده است. طراحان این سایت می دانند اغلب افرادی که به بخش تماس با مای سایت آن ها مراجعه می کنند، به دنبال ساده ترین و بهترین راه برای برقراری ارتباط با آن ها هستند، بنابراین آن ها از هیچ طراحی سنگین و پیچیده ای در این صفحه استفاده نکرده اند.

برای ساده تر کردن تعامل مشتریان با آن ها، به مخاطبان خود اجازه می دهند که بتوانند از طریق اکانت فیسبوک یا گوگل خود وارد سایت شوند و از این طریق، مسیر تبدیل کاربران به مشتری را راحت تر هم می کنند. تصور کنید اگر این صفحه شامل گزینه ای باشد که به کاربران اجازه دهد در همان زمان برای دنبال کردن بلاگ آن ها درخواست دهند، بهتر هم می شود.

صفحه تماس با ما در سایت Legalia

در صفحه تماس با مای سایت Legalia یک صفحه با طراحی عملگرا و واضح را می بینید. تمام اطلاعاتی که نیاز است مخاطبان بدانند، شامل یک فرم کوتاه است که در یک فضای کوچکتر قرار گرفته است و باعث خلوتی آن شده است. یک روش برای رسیدن مخاطبین به اهدافشان، تغییر تصاویر بزرگ ساختمان ها به نقشه است که به آن ها اجازه می دهد بر روی دکمه « voir le plan » (دیدن نقشه) که زیر آدرس قرار گرفته است کلیک کنند و آدرس ساختمان را در نقشه ببینند.

صفحات تماس با ما

علاوه بر این، برای رسیدن به جزئیات کوچکتر اما مهمی که مخاطبان و مشتریان بین المللی دارند، قسمتی را در نظر گرفته اند که کد کشورهای مختلف را لیست کرده است و به کاربران اجازه می دهد هنگام ورود شماره تلفنشان، کد کشور خود را انتخاب کنند. بسیاری از مخاطبان آن ها برای پیدا کردن کد کشور خود از این لیست استفاده می کنند. این کار باعث بهبود همکاری های بین المللی آن ها  نیز می شود.

صفحه تماس با ما در سایت Weifield Group Contracting

با گسترش استفاده از موبایل برای دیدن سایت ها و علاقه گوگل به سایت های سازگار با موبایل در نتایج جست و جوی خود، بسیار حائز اهمیت است که تمام صفحات سایت شما و همین طور صفحه تماس با ما ، سازگار با موبایل باشند.

صفحه تماس با مای سایت Weifield Group Contracting شامل: حرکت راحت در سایت، فرم های کوتاه، ساده و لذت بخش، دکمه های CTA بزرگ است که کلیک بر روی آن ها به راحتی و با یک ضربه انگشت انجام می شود و فیلدهای بزرگی است که پر کردن فرم را برای کاربران موبایل راحت تر می کند.

این صفحه یک نمونه عالی از صفحات تماس با مای ریسپانسیو و سازگار با موبایل است. نسخه desktop صفحه تماس با مای آن ها را هم ببینید. سایت Weifield Group Contracting اول درباره نسخه موبایل این صفحه حرف زده و توضیح داده است که چطور هر بخش از این سایت را برای کاربران موبایل بهینه کرده اند. متن ها بزرگ نوشته شده اند، شکل فیلدها برای پر کردن بسیار ساده است و دکمه CTA آن ها بسیار بزرگ است که امکان کلیک بر روی آن را برای کاربران موبایل راحت تر کرده است.

تصویر نسخه desktop:

صفحات تماس با ما

تصویر نسخه موبایل:

صفحه تماس با ما در سایت Survicate

صفحات تماس با ما

صفحه تماس با ما در سایت Survicate نمونه دیگری از طراحی زیبا، سازگار با موبایل و شامل یک متن خوش آمدید است. زیرعنوان بالای فرم را ببینید، نوشته است: «بیاید با هم درباره پروژه شما حرف بزنیم.» این نوع بیان conversational و مکالمه محور، حس نزدیکی با برند را به کاربران القا می کند.

فرم تماس با مای آن ها ساده و شامل فیلدها و دکمه های CTA بزرگی است که باعث سازگاری این فرم با موبایل می شود. در زیر آن، اطلاعاتی شامل: آدرس دفتر، شماره تلفن، ساعات کاری و… را قرار داده اند که باعث راحت تر دیده شدن و بالا رفتن خوانایی این صفحه شده است. آخرین نکته جالب این صفحه، آیکون ها و اولین دکمه CTA آن است که از همان رنگ زرد لوگوی آن ها استفاده کرده اند. تمام این ویژگی ها باعث وضوح و زیبایی بصری بیشتر طراحی آن شده اند.

در این مطلب با ۱۰ مورد از بهترین نمونه های صفحات تماس با ما آشنا شدید، برای دیدن ۱۰ مورد دیگر، می توانید قسمت دوم از همین مطلب را مطالعه کنید.

منبع: hubspot

یکشنبه‌ها قبل از شروع کار یک مقاله رایگان از لابراتوار رسانه برای بهبود کسب و کار خود دریافت کنید

این مقاله مفید بود ؟
چرا از این پست راضی نبودید ؟
تصویر کپچا
۱ دیدگاه

Subscribe for free resources and news updates.